Ksiązki na temat Transformacji Fouriera

Witam chce się podszkolić jeśli chodzi o transformatę Fouriera. I różne techniki obróbki sygnału. Przejrzałem sobie internetową księgarnie techniczną i znalazłem tam trzy pozycje. Możecie wypowiedzieć się coś o nich bo nie chce kupować wszystkich trzech książek (zdecydował bym się na jedną) a nie wiem, która będzie najlepsza. Najlepsza = Przystępna, szybko wchodząca do głowy ;).

Od teorii do cyfrowego przetwarzania sygnałów Tomasz P. Zieliński

Wprowadzenie do cyfrowego przetwarzania sygnałów Richard G. Lyons (tłumaczenie: Jan Zarzycki)

Zarys cyfrowego przetwarzania sygnałów Craig Marven, Gillian Ewers (tłumaczenie: Zbigniew Guzik)

Reply to
Tranzystor
Loading thread data ...

Użytkownik "Tranzystor" snipped-for-privacy@tranzystor.pl napisał w wiadomości news:c5v159$2u8$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Witam z tej się kiedyś uczyłem była Ok:)

Pozdrawiam Łukasz

Reply to
Ukaniu

Użytkownik "Tranzystor" snipped-for-privacy@tranzystor.pl napisał w wiadomości news:c5v159$2u8$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl... [ciap]

Polecam. Bardzo konkretna i napisana wyjątkowo przystępnie. Zresztą jak tłumaczył Zarzycki to i tak można by kupić w ciemno.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

jak jestes zainteresowany, to kiedys znalazlem na sieci... "introduction to DSP" czy jakos tak... zreszta wrzuc to haslo na google'a tematyka podobna do Lyons'a, ktora przy okazji rowniez polecam

Reply to
Greg

Użytkownik "Tranzystor" snipped-for-privacy@tranzystor.pl napisał w wiadomości news:c5v159$2u8$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

godna polecenia, przystępnie napisana jak na książkę napisaną na poziomie akademickim

poza tym polecam:

formatting link
jest to książka z naciskiem na "guide" ale na początek wystarczy i jest dobrze (czyt. przystępnie) napisana.

korzystałem z obu pozycji

pozostałych książek nie znam.

Reply to
Tawez

Szkoda że nikt nie miał styczności z tamtymi dwoma pozycjami. Dzięki za opinie i pozdrawiam.

Reply to
Tranzystor

Hmm ok to zdecydowałem się za waszymi radami na pozycje "Od teorii do cyfrowego przetwarzania sygnałów". A może ktoś z was chce sprzedać tą książkę ? Bo i tak mam zamiar kupić wysyłkowo.

Reply to
Tranzystor

Sprecyzuj: chodzi Ci o podszkolenie sie w _TF_ czy o podszkolenie sie w _wykorzystaniu_ TF? Bo do kazdej z tych mozliwosci nalezy podejsc w inny sposob.

Po polsku w zasadzie nie ma o tym dobrych ksiazek. W sumie malo kto dzis pisze _jakiekolwiek_ ksiazki naukowo-techniczne po polsku.

Z wymienionych czytalem tylko te. Poruszono w niej wiele zagadnien, m.in. TF, wiec na poczatek moze byc. Niestety zbyt wiele rzeczy jest w niej wyjasnione za pomoca "machania rekami"; zdecydowanie brakuje formalizmu i wyprowadzen opisywanych technik. Czy sie z niej czegos _nauczysz_ to trudno powiedziec, ale na pewno uzyskasz niezly obraz tego, co sie w DSP dzieje. Na uwage zasluguje tez wysoka jakosc polskiego tlumaczenia. Ze scislej matematycznych rzeczy moge polecic "Wprowadzenie do [nie pamietam czego], teorii pola i szeregow Fouriera" Romanowskiego, przy czym szukaj jej w bibliotekach, bo jest dosc stara.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Jest rzeczywiscie dosc przystepnie napisana, ale to _nie jest_ ksiazka na poziomie akademickim.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik "Piotr Wyderski" snipped-for-privacy@ll.replies.to.the.group>

napisał w wiadomości news:c60mbd$e6i$ snipped-for-privacy@panorama.wcss.wroc.pl...

ok, masz rację, cofam.

z drugiej strony, chciałbym, aby kiedyś w tym pięknym kraiku przynajmniej połowa podręczników akademickich była tak napisana ;>

Reply to
Tawez

Jesli potraktowac to doslownie, to trzeba bedzie wowczas czym predzej spakowac walizki i zwiewac. ;-) Jesli zas masz na mysli tylko przejrzystosc wywodu, to sie zgadzam. :-)

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

No według mnie najlepsza książka to książka poparta przykładami, czyli nie same wzory pełne całek a raczej kodu np. w c++ (tak żebym nie siedział miesiąc nad jednym rozdziałem ;). Po jej przeczytaniu mam umieć zrobić tą transformatę ;-) np. w C++, a co za tym rozumieć to co robię. Przyznam że wzory ciężko wchodzą mi do głowy, nie za bardzo przepadam za matematyką ;) wole już analizować kod w Asm, niż myśleć co tak naprawdę robi dany wzór, w którym jest 5 całek ;). Także może i dobrze że ta książka nie jest na poziomie akademickim ;)

Reply to
Tranzystor

sa jeszcze "Podstawy teorii sygnałów" Szabatina

Reply to
Michal Baszynski .

Jest jeszcze A.V.Oppenheim/R.W.Schafer "Cyfrowe przetwarzanie sygnałów"

Robert

Reply to
rwi

Ale wiesz ze TF robi sie nie w C++, ale calkujac na papierze ? :-))))

J.

Reply to
J.F.

Michal Baszynski napisal(a):

I jeszcze Papoulis.

Reply to
Marcin E. Hamerla

No ale szybką transformacje już robi się w C++ ;-) a tak z ciekawości zapytam dlaczego normalnej transformaty nie da się zrobić na komputerze ?

Reply to
Tranzystor

W zasadzie sie da - Derive, Mathematica i inne calkuja przeciez symbolicznie bez problemow :-)

J.

Reply to
J.F.

na egzaminie z TO ;-)

Reply to
Michal Baszynski .

No właśnie bo coś mi tu nie pasowało ;) z tym całkowaniem na papierze.

Reply to
Tranzystor

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.