ksiazka do teorii obwodow

Czy mozecie polecic jakas dobra (przystepna) ksiazke do teorii obwodow? Artur

Reply to
arturm
Loading thread data ...

za dobre uważam moje stare skrypty Uruskiego i Wolskiego. Przystępnej książki nie widziałem ;-)

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
Reply to
invalid unparseable

Użytkownik arturm napisał:

Obawiam się że z czymś takim będziesz miał problem. Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć bez pojęć elementarnych, a te zwykle wymagają jeszcze bardziej elementarnych. Do teorii obwodów potrzebna jest jakaś tam dawka matematyki, która musi być nauczona wcześniej. O ile sobie przypominam matematyka na poziomie klasy matematycznej w LO jest niewystarczająca do zagadnień bardziej niż elementarnych z T.O.

Reply to
A.Grodecki
Reply to
Andrzej Sarbinowski

Reply to
arturm

Użytkownik arturm napisał:

Wszystko co jest wykładane na TO na wydziale elektroniki jest jak najbardziej istotne i ma podłoże praktyczne. Niektóre rzeczy sa żadziej a inne częściej spotykane i potrzebne, zależnie od poziomu zawodowego i potrzeb osoby, która je stosuje. Natomiast "wydumanej teorii" tam nie ma żadnej. Jeśli skończyłeś informatykę, i tym się głównie zajmujesz, to prawie wszystko poza analizą obwodu RC i analizą układów z wymuszeniem sinusoidalnie zmiennym będzie Ci się zapewne wydawać wydumane i zbędne.

Zacznij od książek dla technikum, tam znajdziesz elementarne prawdy, bez wnikania co, jak i dlaczego. Jak Ci czegoś zabraknie, sięgniesz do skryptów PW + ksiązek pana Żakowskiego i spółki.

Reply to
A.Grodecki

zależy jakie liceum. Myśmy mieli matematykę w liceum opartą na Żakowskim

1-4 i 50% aparatu matematycznego już się miało. Ale teoria obwodów to 99% matematyka i 1% fizyki.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Mysle, ze sie jednak mylisz. To tak jakbym ja powiedzial Tobie, ze wszystko co jest wykladane na informatyce, np. na temat algorytmow jest istotne i praktyczne! Natomiast "wydumanej teorii" tam nie ma

Tez sie nie zgadzam. Wez do reki kilka ksiazek do algebry wyzszej. Wszystkie sa jak najbardziej teoretyczne, ale niektore (te dobre) przedstawiaja temat tak, ze pokazana jest _istota_ zagadnienia, a wiekszosc to tylko zbior definicji, ktore tak naprawde nikomu do niczego nie sa potrzebne

Skad wiesz? :)

A za te informacje dziekuje

Artur

Reply to
arturm

Użytkownik arturm napisał:

To tylko zależy, jak dla kogo. Zespół który projektuje sprzętowy procesor graficzny będzie miał inne potrzeby "algotytmowe" niż programista baz danych:) W zaawansowanych projektach bez matematyków ani rusz.

Wez do reki kilka ksiazek do algebry wyzszej.

Zupełnie się nie zgadzam. Matematyka to nie jest przedmiot zawodowy, tylko teoretyczny. I to najściślej teroetyczny jak to tylko mozliwe. Nie można o przedmiocie z definicji teroetycznym mówić, że coś tam jest istotne a inna rzecz nie. Matematyka nie mieści się w kategoriach nauk przyrodniczych. Wszystko w matematyce jest sztucznym tworem, który ma zastosowania w innych dziedzinach. Natomiast każdą wiedzę mozna przedstawić w sposób bardziej lub mniej czytelny. To druga droga jest specjalnoscią naszych naukowców, którzy zamiast nauczać BEŁKOCZĄ albo kopiują fragmenty innych prac, i dlatego warto uczyć się języków:)

Reply to
A.Grodecki

Nie tak do konca. Gdyby Twoja praca polegala np. na analizie statystycznej danych, to mowilbys inaczej

Mysle, ze pozostaniemy przy swoich zdaniach bo dalsza dyskusja musialby przeniesc sie na inna grupe (filozoficzna chyba :)) Pozdrawiam serdecznie Artur

Reply to
arturm

Użytkownik arturm napisał:

Analiza statystyczna danych to przykład praktycznego zastosowania mechanizmów matematycznych. Jeszcze raz - matematyka to nauka która tworzy sama siebie i dla siebie samej, czysta teoria. Użycie tych teorii do obliczeń to ARYTMETYKA a w naukach przyrodniczych to matematyczny opis zjawisk fizycznych.

Reply to
A.Grodecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.