JFET i zwarte D z S - jakie ma właściwości

O, ładny generator szumu śrutowego by wyszedł ;)

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" <pawel.pawlowicz13@gmailDOTcom> napisał w wiadomości news:5ab801e9$0$1000$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

No Panie, to na wojnę z czymś takim! Zanim "wruk" spuści na nas jakąś atomówkę (nie mylić z kreskówką), to my mu z działa elektronowego, ani się obejrzy, jak te sześćset tysięcy dziur mu "się nagle pojawi" :)

Reply to
HF5BS

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid> napisał w wiadomości news:7126316974$ snipped-for-privacy@squadack.com...

No, tak jak pisałem, śrutem ich panie, śrutem (elektronowym), ponad pół miliona dziur na sekundę, żadna armia nie pogardzi :) Atomówki się chowają, tyle dziurek wypieprzyć, to zanim się obejrzą i wszystko w strzępach) :)

Reply to
HF5BS

Szczesliwie te diody nie sa na 1MV, tylko na 10V.

Ciekawe czy sie uda jakos odebrac ... tych kilkaset kHz powinno byc...

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5ab7f08b$0$998$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 25.03.2018 o 18:05, jacek pisze:

100fA*10Mohm= 1uV

Ale ... 7106 na zakresie 2V i 200mV obywa sie bez rezystora.

Ciekawe skad. Wylaczone napiecie nie jest tak calkiem wylaczone, czy tyle smieci z okolicy wylapuje i prostuje.

no to 1uV powinno pokazac.

Daj 10 tranzystorow rownolegle, jak masz taki dokladny miernik :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2018-03-26 o 14:19, J.F. pisze:

Moim pierwszym pomysłem przy temacie zmierzenia (albo choćby oszacowania) takiego prądu byłoby ładowanie kondensatora i po jakimś czasie spróbkowanie napięcia. Trzeba by się też pewnie zorientować jakie kondensatory mają najmniejsze upływności.

A drugim - są chyba jakieś wzmacniacze operacyjne z prądami polaryzacji wejść rzędu fA. Porównanie wyniku całkowania takim wzmacniaczem niczego i badanej diody powinno pozwolić ustalić część za którą odpowiada dioda. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Użytkownik "Piotr Gałka" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:p9ari8$dic$1$ snipped-for-privacy@news.chmurka.net... W dniu 2018-03-26 o 14:19, J.F. pisze:

Sa - stad chyba ten pomysl, jfet-owe maja maly. A mosfetowe chyba jeszcze mniejsze.

Ciekawy pomysl ... ale znow wracamy do pradu uplywu kondensatora.

J.

Reply to
J.F.

Przy takich prądach to ja się zastanawiam nad upływem na samej obudowie tranzystora...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Obudowy, plytki, powierzchni plytki, soldermaski. Dawniej bywaly na to rozwiazania specjalne - np teflonowy wspornik, czy pierscien masy ...

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2018-03-26 o 16:19, J.F. pisze:

Dlaczego dawniej. W jednym scalaku stosuję pierścień masy bo tak jest w nocie aplikacyjnej. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.