Jaki zamiennik dla 2SC5589?

Mar 11, 2007 4 Replies

Witam Mam ubity tranzystor 2SC5589 w monitorze, u siebie nie mam, w sklepie te¿ nie. Mam sporo tranzystorów BUH ale boje siê podstawiæ w ciemno. Doradzicie jaki¶ zamiennik? Pozdrawiam



To jest wyjątkowo mocny i szybki, jak na końcówkę odchylania poziomego, tranzystor. Byle czym go nie zastąpisz - sprawdź tutaj:

formatting link
tej samej stronie sprawdzisz swoje BUH'y. Jeszcze trzeba znaleźć przyczynę padnięcia - bardzo rzadko jest nią sam tranzystor. Wmak

Tak wiem ¿e jest mocny, ostatnio za j6812 podstawia³em BUH1005 i by³o ok. Niestety gdzie¶ mi wcie³o note katalogow± od tego 1005 i nie mogê sprawdziæ, co do napiêæ to chyba by³by dobry ale nie wiem czy jest taki szybki /0,1/ ??????

Jeszcze trzeba znale¼æ przyczynê padniêcia - bardzo rzadko jest ni± sam tranzystor.

Przyczynê chyba ju¿ znalaz³em po ok. 1 minucie rezystor 7 watowy dostaje takiej temperatury ¿e przy pochylonym monitorze sam sie wylutowuje. Stoi w bazie tranzystora ale muszê go wylutowaæ ¿eby go sprawdziæ bo schematu do tego monitora nie mam.

Dziêki za podpowiedzi Pozdrawiam

Dziêki bob ale nie mogê otworzyæ tego pdf-a

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required