Jaki akumulatorek zastosować?

no -40°C to warunki skrajne! Ma to wytrzymać np. kilka nocy w -20°C przy założeniu że w dzień sie ociepli ;). Potem wiosna, lato, jesień i zabieram to do domciu na ładowanie / wymiane baterii hehehe...

Reply to
xaveri
Loading thread data ...

Użytkownik "xaveri" snipped-for-privacy@poczta.fm napisał w wiadomości news:egdbbu$oep$ snipped-for-privacy@node4.news.atman.pl...

Jak chodzi tylko o rozdzielczość (dokładność pomijamy), to nie widzę żadnego problemu - dowolny czujnik dający na 10 bitach przedział -40 do +40 da rozdzielczość 0.08°C. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

rozdzielczosc czy dokladnosc? bo to 2 calkie mrozne rzeczy

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Łopatologicznie:

- rejestrować temperaturę co 0.1°C (0.0 - 0.1 - 0.2 itd.)

- mieć stały odchył od temperatury rzeczywistej w całym zakresie (aby proste odejmowanie lub dodawanie stałej wartości załatwiało tą sprawę)

- mieć zakres najlepiej -40 do +45 [°C]

- tanio :)

Pozdro!

Reply to
xaveri

Ja nie znam innych 'prostych', co nie znaczy, że nie ma:-) Zobacz na notę aplikacyjną 208 na stronie Maxima. Jedynie możesz mieć problem ze znalezieniem referencyjnego termometru do kalibracji.

Taki jaki najlepiej znasz i się do tego nadaje. Ja pewnie dałbym jakiegoś atmelka z picopower, bo z avr-ami sobie dobrze radzę.

Co do zasilania - jeżeli chcesz to zostawić gdzieś 'w polu', to zastanów się nad ogniwami słonecznymi. To plus jakieś stałe ogniwo lub nawet kondensator powinno dać radę żyć naprawdę długo i szczęśliwie.

pozdrawiam

majek

Reply to
Marek Wodzinski

Może brzydko powiem - DOPÓKI KTOŚ TEGO NIE ZAJEBIE...

Narazie dostałem maila z dallasa i wysla mi 4 probki Ds1921G :) - jestem szczesliwy z tego powodu...

pozdro!

Reply to
xaveri

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.