Jaka kosc na konwerter USB-RS232

Witam Jakie znacie kosci stanowiace scalony konwerter USB-RS232, wystarczy 115200, sterowniki virtual com, niska cena, w miare dobra dostepnosc. FT232 i CP2101/02 juz znam, jest jeszcze cos podobnego ?? Pozdrawiam Marcel

Reply to
Marcel
Loading thread data ...

Chyba jeszcze to firmy prolific:

formatting link
jesli link nie zadziała to wejdź przez strone główną i "download".

Nie wiem jak z dostępnościa, ale prawie wszystkie konwertery do kupienia w sklepach komputerowych pracuja na scalakach prolific.

Reply to
Sebastian Bialy
Reply to
invalid unparseable

"Marcin" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyklepał:

A wadą jest, że 3/4 ludzi ma koszmarne problemy z instalacją pod winxp. Bo jeśli kabel podepnie się bez instalowania sterów to już się go nie uda odpalić - a cemu to się Gatesa pytajcie

Reply to
scx

A to ciekawe, bo u mnie działa bez pudła, bez względu na kolejnośc podpinania kabel/driver. Za to są ciekawe problemy z samym scalakiem i sterownikiem o czym kiedyś pisałem (błędy sterownika i/lub hardware, diabli wiedzą).

Reply to
Sebastian Bialy

Hm, o ile pamietam to obowiazywalo to w czasie G9x - najpierw instalujemy sterowniki, potem podlaczamy sprzet USB, bo inaczej beda klopoty.

J.

Reply to
J.F.
Reply to
invalid unparseable

Texas też robi "odpowiedniki" FT232 - sprawdź: TUSB3210, TUSB3410, TUSB6250...

Reply to
Krzysztof Pawleta

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.