Gdzie kupic Xilinxa

Loading thread data ...
Reply to
Bartosz Sarama

Na stronie

formatting link
jest sklep. Zamawiasz i masz. ok. 20$ przesy³ka - masz za parê dni. Sprawdzone - dzia³a. Pozdrawiam Sylwester £azar

Reply to
Sylwester Łazar
Reply to
Piotr Zbysinski EP (H

"Piotr Zbysinski EP \(H\)" snipped-for-privacy@ep.com.pl> wrote: : : Chyba, ze masz pecha i beda chcieli paczke oclic. Sprawdzone - bez sensu ;-)

MEMEC z Gliwic sprzedaje bez problemu, testowane niedawno w pracy - przyszlo wielkie pudlo, w srodku mniejsze, torebka antystatyczna szczelnie zamknieta z osuszaczem wewnatrz, nastepnie "krata" na chyba 100 szt., a w niej 10 szt. (tyle bylo zamowione) XC9572XL w TQFP100. Cena jakies 4 USD za sztuke, czas dostawy 2 tygodnie (byloby szybciej, ale firma kurierska troche nawalila).

pozdrawiam Marek

Reply to
Marek Michalkiewicz

Równie¿ sprawdzone, ale problem nie w cle poniewa¿ jest 0% c³a na podzespo³y elektroniczne, ale w VATcie. I to nie w VAT cie od elementów, bo tu sprawa jest prosta - trzeba dodaæ te 22%, ale w VATcie od kosztów przesy³ki. Je¶li na fakturze nie ma wyszczególnionych kosztów przesy³ki. Agencja Celna FedExu nalicza 22% od minimalnej, ich zdaniem warto¶ci kosztów przesy³ki z USA do Polski. Tak wiêc na pewno dolicz± 22% z 75$ dodatkowo, czyli ok. 66 z³ Kategorycznie trzeba ustaliæ z Xilinxem, ¿e chcemy mieæ wyszczególnione koszty przesy³ki. Wtedy zap³acimy "tylko" ok. 18 z³ VATu od warto¶ci przesy³ki + VAT od warto¶ci elementów, Niestety z Xilinxem nie ustali³em tego i nie wiem, czy ³atwo bêdzie im to wyszczególniæ na fakturze, poniewa¿ do tego potrzebna jest dobra wola :-) Suma sumarum nale¿y liczyæ siê z pewnymi kosztami. Z moich do¶wiadczeñ wynika, ¿e lepiej kupiæ kilka sztuk bezpo¶rednio ni¿ przegl±daæ oferty Memeca z serii 100 na 100 przez 50, czyli 100 procent mar¿y , minimum 100 szt. i 50 dni na dostawê.

Pozdrawiam, Sylwester £azar

Reply to
Sylwester Łazar
Reply to
Piotr Zbysinski EP (H

Ja lubiê :-) Teraz sprawdzi³em jak to by³o: ceny na Xilinxy ok. Gorzej na Linear Technology, ale i tak czas dostawy itp...

MEMEC: "Dzien dobry, ponizej przedstawiam oferte na uk³ady:

1/ XC2C64-7VQ44I cena $4,52, czas dostawy 5-6 tyg. ..."

XILINX: "Dear Sylwester, Thank you for ordering at the Xilinx Online Store..." XC2C64-7VQ44I $4.30 ..."

Jul 22, 2003 8:02 pm Left FedEx Origin Location SANTA CLARA CA ... Jul 25, 2003 9:15 am Delivered POZNAN PL

Pozdrawiam, Sylwester

Reply to
Sylwester Łazar

W pełni podzielam Twoją opinię na temat Memec-a. Jest to jedna z tych nielicznych firm które będę omijał z daleka. Kilkukrotnie dostawałem tam ceny z sufitu. Lepiej zmienić dostawcę (np. na Elfę ;-) ), wybrać sobie alternatywny układ lub też sprowadzić kość z zagranicy. Np. przy ilości 100szt. kontroler Ethernetu LAN91C111 firmy SMC kosztuje $20/szt + VAT w Memecu, a AX88796 firmy Asix tylko $9 (wliczjąc koszty przesyłki i VAT) przy imporcie od producenta z Taiwanu. Żeby było śmieszniej, ten drugi jest troszeczkę lepszy z punktu widzenia funkcjonalności. Twoja teoria o 100% marży się potwierdza. ;-)

Typowa cecha "firmy krzak" - nie ma na miejscu żadnego magazynu (no bo gotówy trzeba trochę zamrozić), sprowadza od producenta albo z magazynu gdzieś tam w świecie, a klient sobie czeka. Ale taki "cwany" to i ja też jestem - sam mogę sobie sprowadzić, szczególnie jeśli kupuję więcej niż kilka(naście) sztuk.

BTW. Czy ktoś jeszcze w PL sprzedaje Xilix-a w detalu? Planuję wkrótce pobawić się trochę logiką programowalną.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Ale nie mozesz porownywac cen na dwoch roznych kosciach.

No wiesz - zalatwianie spraw celnnych tez kosztuje. Przelewy ze granice tez .

To moze inna, badziej dostepna :-)

J.

Reply to
J.F.

Cena 4.30 obejmowala koszt fedex ?

J.

Reply to
J.F.

Oczywi¶cie, ¿e nie. Ju¿ wspomnia³em wcze¶niej : +20$. Przelew za granicê kosztuje, ale p³atno¶æ kart± VISA nie. Pojêcie wszystko kosztuje jest oczywiste. Problem, ¿e nawet czas kosztuje, ale zawsze trzeba wybraæ. Ludzie pracuj±cy w MEMECu te¿ zarabiaj±, te¿ musz± otrzymaæ zap³atê. Problem w tym, ¿e wielu po¶redników staje siê z dnia na dzieñ po prostu niepotrzebnych. Mo¿emy lubiæ swoje dotychczasowe kana³y dystrybucji, ale je¶li pojawiaj± siê wygodniejsze - decyzja nale¿y do Pañstwa. Zdaje siê, ¿e co jaki¶ czas kto¶ siê pyta o XILINXA. Kto chêtny niech zamówi po 3-5 szt. Z³ó¿cie to w jedn± przesy³kê i ju¿. Za trzy dni paczka w rêkach organizatora. pozdrawiam, Sylwester

Reply to
Sylwester Łazar

On Sun, 12 Oct 2003 16:00:18 +0200, J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wrote: [.....]

A dlaczego nie? O ile mi wiadomo, w gospodarce rynkowej, ceny dóbr sybstytucyjnych są ze sobą powiązane (zbieżne). A wymienione przeze mnie kości są właśnie takimi dobrami.

Sądzisz że to SMC prowadzi taką politykę cenową w wyniku której ich kość dla końcowego użytkownika jest 2.5 raza droższa niż produkt konkurencji? Bo ja nie.

[.....]

Zgadza się. I jeśli importuję kość osobiście, to również ponoszę te koszty. Wpływają one na końcową cenę kości tym mocniej, im mniej sztuk ściągasz. I teraz co, zamawiam w Memecu np. 5szt. tego LAN91C111 ($24

  • VAT przy takiej ilości) i oni ściągają z zagranicy dokładnie 5 szt. co dyktuje taką a nie inną cenę. Też mi, k..wa, dystrybutor. I jeszcze ten czas dostawy. Wg. mnie poważna firma to ma jakiś mały "podręczny" magazyn i takie małe zamówienia załatwia od ręki (+/- czas potrzebny kurierowi). Na płatne próbki innego układu proponowano mi czekać
8 tygodni! Nieźle. :-) A przecież *oficjalny* dystrybutor takie rzeczy powinien mieć na miejscu.

Oczywiście nie mam żadnych pretensji co do płatnych próbek. IMO tylko takie powinny być, aby tylko były dostępne szybko i łatwo.

[.....]

Kumpel z dawnej pracy prowadził kiedyś mocny lobbing Xilinx-a, ale ja jestem otwarty na propozycje. :-) Ważne aby były dostępne do tego bezpłatne narzędzia.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Urzad Skarbowy bodajze na Vise niechetnie patrzy ?

W tym przypadku chyba nie mozna na nich narzekac.

Oczywiscie. Jest okazja, trzeba korzystac. Swoja droga ciekawe - jakos przez ostatnich 50, no - 40 lat producenci unikali takich kanalow dystrybucji. Brak internetu nie stanowil tu przeszkody .. czyzby to byl nowy pomysl na "free sample" ? Bo z drugiej strony - reguly marketingu mowia ze trzeba sobie budowac siec dystrybucyjna, a nie ja niszczyc :-)

To jest mysl - to co, zakladamy podgrupe, czy jakis serwerek ? :-)

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr Zbysinski EP (H

Wiesz, maluch to moze nie jest substytut limuzyny mercedesa, ale takie palio to przeciez substytut a-klasse :-)

A jestes pewny ze nie ? Bo ja nie. W szczegolnosci w detalicznych ilosciach.

Owszem - na popularne kostki.

J.

Reply to
J.F.

On Sun, 12 Oct 2003 22:34:47 +0200, "Piotr Zbysinski EP \(H\)" snipped-for-privacy@ep.com.pl> wrote: [.....]

Nie wiemy, ale IMO są mocne przesłanki za tym że to nie polityka cenowa SMSC wymusza takie a nie inne ceny ich kontrolerów Ethernetu w PL.

Ależ wiemy że nie robiłem takiego porównania. Ja doskonale wiem jakie produkty porównywałem. I sam możesz się o tym przekonać - symbole obu kości podałem w którymś z poprzednich postów, datasheet-y są dostępne w Sieci.

[.....]

Handel to nie jest to, co chciałbym robić w życiu. Chociaż, szczerze mówiąc, zastanawiałem się nad tym kilka razy. Ale bez większego kapitału byłbym kolejną "firmą krzak" która przy pomocy biurka i telefonu próbuje robić wielki biznes i dobre wrażenie. A ja nie chciałbym działać w ten sposób. IMO dobra opinia to dosyć cenna rzecz, której nie warto ryzykować.

[.....]

Owszem, niektóre "szybko", tzn. 1-2 tygodnie. Bo tyle czasu zajmuje im ściągnięcie próbek z ich magazynu w GB. Ale 8 tygodni to IMO przesada.

Ale, jak dla mnie, to nie w długim czasie dostawy jest główny problem, lecz w cenach oderwanych o rzeczywistości. Przynajmniej jeśli chodzi o te koski, które mnie interesowały.

IMO niektórzy dystrybutorzy po prostu próbują robić w konia takich ludzi którzy potrzebują paręset szt.jakiegoś podzespołu. Bo z takim który chce kilka(naście) tysięcy to lepiej nie zadzierać, bo pójdzie do konkurencji/producenta i będzie spora strata.

Około dwóch miesięcy temu, telefon do jednego z warszawskich dystrybutorów: [.....]

- Chciałbym kupić 100szt. przekaźników <tutaj wymieniam symbol>. Jaka będzie cena za sztukę?

- Uhm... uhm... 6PLN + VAT [.....] Kilka dni później będąc na Wolumenie w zupełnie innej sprawie widzę w jednej z budek przekaźniki tego samego typu. Cena detaliczna 5PLN. Kupuję

4szt. do prototypu.

- A jaką cenę dostanę jeśli będę chciał kupić 100szt?

- 2.5 + VAT

[.....]

Może tak, może nie. Może obniżyliby marże? Zobaczymy. Rynek będzie to powoli weryfikował. Bo jak się okazuje, niektóre pólprzewodniki przy ilościach 100-200 szt. bardziej opłaca się kupić w sklepie typu Elfa/Digikey niż u dystrybutora.

Wiem. Ale to podobno duża i poważna firma jest. :-)

Gdy chcesz kupić litr wódki, to bierzesz 50PLN i idziesz do pierwszego z brzegu sklepu z alkoholem. Gdy chcesz się napić whisky, to bierzesz

220PLN, idziesz do trochę lepiej wyposażonego sklepu i bez problemu kupujesz sobie litra. Whisky jest w PL raczej mało chodliwym towarem, a kupisz ją prawie wszędzie. I to kilka gatunków. Nie mówiąc już o sklepach dla wyczynowców. ;-) I sklepom, mimo wszystko, jakoś się opłaca.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec
[.....]

A o co chodzi z tym a-klasse? Małe toto, z testem łosia ma problemy. Mercedes mógłby się wstydzić że robi takie coś. Sądzisz że fekalio jest zbyt dobre w porównaniu z a-klasse? Być może. ;-)

Nie jestem.

A da się to jakoś logicznie wytłumaczyć zakładając że motywem działania każdego przedsiębiorstwa jest maksymalizacja zysku?

A na mniej popularne to nie? Albo się jest oficjalnym/autoryzowanym dystrybutorem albo nie. Zresztą nikt nie wymaga aby trzymać 1000 szt. niechodliwej kości. Wystarczy zwykły sample pack z dwoma kostkami i jeśli się znajdzie na nie klient, to natychmiast zamawia się następne dwie aby zawsze było coś w zapasie. Tym bardziej że część sampli dystrybutor ma po obniżonej cenie lub wręcz za darmo. Ja doskonale rozumiem że wszyscy wszędzie starają się ograniczać koszty (ja również), ale gdzieś leży granica przyzwoitości. Albo chce się uchodzić za poważną firmę albo za "krzaczora".

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Iii tam. Wszyscy producenci daja bezplatne narzedzia. To dlaczego nie brac Altery?? :-)

Reply to
jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.