gcc i crc w hex

Takie proste (?) zadanie: jest program na uC. Program posiada magiczne miejsce pod koniec pamięci Flash w którym chciałbym zmiescić crc całej reszty flasha. Potrzebuje to w celu werfyfikacji przez bootloader poprawności reszty kodu.

Idealnie było by aby skrypt linkera gcc byl w stanie w momencie linkowania policzyć mi CRC[16|32] i wstawić to pod koniec Flash. Pytanie: czy bez udzialu narzędzi zewnętrznych ktokolwiek widział podobny bajer? Idealne rozwiązanie to posługiwanie się wyłącznie narzędziami gcc.

Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

W dniu 22.03.2013 11:44, Sebastian Biały pisze:

Hmm, jeśli to byłby jakiś PIC to MPLAB pokazuje CRC kodu wrzucanego do flasha, więc można sobie je łatwo "przepisać". Może jakieś (może nawet to co używasz) IDE, w którym klepie się programiki pod AVRy też ma taką funkcję? O gotowcach do gcc do czegoś takiego nie słyszałem, ale może nie byłoby takie trudne samemu napisać prosty skrypcik? Tylko jedna wątpliwość - czemu w momencie linkowania? Zdaje mi się, że chyba najlepiej/najprościej policzyć crc z tego co będzie w wynikowym hexie i dodać to po prostu do niego na końcu.

Reply to
Jakub Rakus

*ZAUTOMATYZOWAC* chciałbym.

jesli takowe narzedzie znajduje się w gcc to wole o tym wiedzieć zanim przywiąże się do jakiegoś języka.

Bo wtedy w elfie mam to samo co w hex, ale wygodniej, tzn mogę te kilka bajtów ustawić dokładnie w pamięci tam gdzie chcę - poprzed dodatkową sekcję.

Reply to
Sebastian Biały

Ja wiem. To dalej jest workaround.

Reply to
Sebastian Biały

magiczne

Ile razy po flashowaniu nie zgadzał Ci się crc?

Reply to
Marek

Wystarczy raz aby narobić strat. Flashowanie jest zautomatyzowane w procesie produkcyjnym i problemem nie jest sam Flash tylko komunikacja.

Reply to
Sebastian Biały

Użytkownik "Marek" snipped-for-privacy@fakeemail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Sprawdzanie CRC przez bootloader to nie tylko zaraz po flashowaniu. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Sebastian Biały przemówił ludzkim głosem:

srecord. Nie, nie jest częścią gcc, ale jest popularny. Jest dołączany m.in. do pakietu winavr.

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.