FT232BM i EEPROM

Loading thread data ...

Po prostu nie podpinasz pamięci. Pamięć przechowuje indywidualną wartość parametru USB descriptor. Umożliwia ona odróżnienie urządzeń gdybyś podpinał więcej niż 1 sztukę i zdefiniowanie ich jako wirtualne COMy w pececie. Ponadto pamięć przechowuje wartość Power descriptor informującą o poborze prądu z huba. Producent zaleca dać pamięć - to w końcu tylko ze 2zł. Program do programowania pamięci oraz sterowniki na Windows i Linuksa są dostępne bezpłatnie u producenta

formatting link
oraz chyba na stronie firmy handlowej Soyter

Reply to
Mariusz Dybiec

FT232BM bardzo ładnie chodzi i bez tej pamięci. Nie ma gdzie tylko wpisać nazwy własnej producenta i urządzenia (ale to nie problem - po zainstalowaniu sterowników Windows pokazuje to, co ma zapisane w plikach .inf - tekstowych łatwych do wyedytowania). Przyjmowane jest również domyślne zapotrzebowanie urządzenia na prąd, zgodność z USB 2.0 (prędkość transmisji się nie zmienia, tylko wpis w deskryptorze) i takie tam drobiazgi. Używam na codzień dwóch urządzeń z FT232BM i niezaprogramowanymi EEPROMami (tylko wlutowanymi, jeszcze mi się nie zachciało ich zaprogramować) i wszystko działa jak należy.

Reply to
Adam Dybkowski

On Behalf Of Adam Dybkowski

To tak jak ja. ;-) Wpis do EEPROMa wymaga stosownego przerobienia sterownika, czyli jakiego _urządzenia_USB_ ma szukać. A to jest dodatkowa zbedna praca ;-)

pzdr Artur

Reply to
ziel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.