Dyplom

Jakos brakuje mi pomyslow na wlasny temat pracy dyplomowej, a prawie wszystkie zaproponowane przez promotorow fajne tematy juz zajete;( Jestem na 4 roku Elektroniki, specjalnosc Skomputeryzowane Systemy Elektroniczne. Podobaloby mi sie cos zwiazanego z mikrokontrolerami, moze wykorzystywac IRDA czy USB (to chyba modne, co?), do tego chetnie zrobilbym jakis interfejs w LabWindows/CVI. I fajnie zeby praca miala w miare praktyczne zastosowanie. Tylko bez przesadnego stopnia skomplikowania;) Czekam na pomysly, wam ich juz pewnie mnostwo przychodzi do glowy;)

Pzdr, rybol

Reply to
rybol
Loading thread data ...

No to zrob oscyloskop z USB 2.0. Przydatne i praktyczne - powiedzmy 2 albo 4 kanaly, przetworniki 100 MHz (np. od Maxima), kilka MB szybkiej pamieci na probki, jakas Alterka do taktowania probkowania i USB 2.0. Jak skonczysz to sie pochwal - moze tez sobie kiedys taki sprzecik zmontuje. :)

Reply to
Adam Dybkowski
[...]

No jakto ... umiesz to wyszystko zrobic (obsluzyc IRDA, USB na kokrokontrolerze) a pomyslow brak? Tu raczej jak ktos o cos pyta to dlatego ze ma pomysl tylko jest problem z wykonaniem

TB

Reply to
Tomasz Bednarz
Reply to
invalid unparseable

:-o To jest temat na godzinkę roboty i chyba bez sensu (wymyślenie konwertera USB-RS232). Już lepiej zrobić to samo ale znacznie szybsze (z USB 2.0) na jakiejś Alterce.

Reply to
Adam Dybkowski

Sprzetowe wspomaganie dla Software Defined Radio. Sliczny temat na dyplom, jeszcze piekniejsze osiagniecie do wpisania na CV, masa zabawy i od cholery roboty. A poza tym na tyle nowy temat ze nie trudno bedzie znalezc temat na siekawa magisterke

j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

moze pomysl cos o wifi > WLAN, przydaloby sie jakies ustrojstwo, dzieki ktoremu bez latania z laptopem mozna by sprawdzic co sie dzieje na poszczegolnych kanalach, cos co by wspolpracowalo np. z karta radiowa pcmcia/usb. Wiem, ze to nie irda, ale moze, a noz, widelec ktos cos takiego wymysli ;)

pozdrawiam

Reply to
karlos

A cóż to jest?

Reply to
Adam Dybkowski

Radyjko, w ktorym przetwornik A/C siedzi zaraz przy antenie (albo bardzo blisko). Przetwornik probkuje w.cz, albo w ostatecznosci p.cz, a cala reszta jest robiona w domenie cyfrowej. Zmiana szerokosci pasma przez zmiane wspolczynnikow w filtrzem, dodanie nowego demodulatora przez zmiane oprogramowania. Cudenko :)

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

No tak. :( Tylko jaki DSP może przerobić w sofcie (demodulacja FM) sygnał próbkowany z częstotliwością 160-200 MHz (aby odebrać zwykłe radio)?

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Wed, 05 May 2004 02:56:11 +0200 jednostka biologiczna o nazwie Adam Dybkowski snipped-for-privacy@amwaw.edu.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

TI ostatnio (no z pol troku temu) wypuscil DSPka taktowanego 720 MHz :-)

Reply to
BLE_Maciek
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Czy takie szybkie próbkowanie jest konieczne ? Przecież szerokość pasma odbieranego sygnału jest rzędu kilkuset kHz.

Reply to
Mariusz Dabrowski

Wed, 5 May 2004 10:28:18 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Andrzej Kamieniecki" < snipped-for-privacy@tespol.com.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Tysz TI ?

Reply to
BLE_Maciek
5 May 2004 08:39:39 GMT jednostka biologiczna o nazwie Mariusz Dabrowski snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

No wlasnie, zreszta jaki sens wogole zabierac sie za sygnal np. 100MHz ? To juz lepiej za posrednia.

Reply to
BLE_Maciek

Jak zejdziesz z posrednimi do zera to oczywiscie nie, ale mozna by nie dawac posrednich ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.