Dwie satelity i dwa dekodery

Nov 23, 2015 4 Replies

Witam, Dawno nie pisalem - wiec moze sie przedstawie, jestem Adam. Lubie cos wymyslac czasami - i mam maly problem, problem z telewizja. Otoz moja matka ma telewizje satelitarna, talerz 80cm, dekoder Ferguson AF-3100CK, ustawiony na satelite Astra. Ja kupilem teraz telewizor LCD, dostalem dekoder Orange Sagemcom WHD 80, i chce sie podlaczyc sie do tego talerza, to wszystko polaczyc - tylko ze musze miec satelite HOT BIRD i satelite tez Astra, lub telewizje cyfrowa naziemna DVB-T, jesli te dwie satelity i dekodery razem by nie dzialaly, cos sie gryzlo. Na poczatek pomyslalem wiec o konwerterze Monoblock twin, np. tym:

formatting link
polaczyl oba te dekodery, i tu by byl Astra i Hot Bird, i tam - tylko wlasnie zastanawiam sie czy to by nie sprawialo zadnych problemow, plynne dzialanie na obu telewizorach i obu satelitach? Wiem, ze dekodedr Ferguson ma przelacznik Diseqc, a ten z Orange?, tego juz do konca nie wiem...



Mozna by to tez zrobiec inaczej, z telewizja naziemna DVB-T. To znaczy kupic antene naziemna, np. ta:

formatting link
jest bez wzmacniacza i zasilacza, sama daje 17dB, a telewizje mam z nadajnika warszawskiego, mieszkam okolo 50km od. Telewizor matki odlaczyc od satelity, podlaczyc tylko antene naziemna, a u siebie polaczyc dekoder Orange tylko z satelita Hot Bird i telewizja naziemna. Tylko znow sie zastanawiam, czy ten dekoder bedzie wspolgral z telewizja DVB-T - bo wszystko musi byc po jednym kablu, polaczone na zewnatrz, a w srodku podzielone :)



Ktore rozwiazanie jest lepsze i tansze? - sklaniam sie ku pierwszemu, no ale wlasnie jeszcze pisze i prosze o porade lepszych znawcow. Aha, ustawienie anteny satelitarnej i konwentera twin nie bede robil sam tylko musze poprosic fachowca.



Dziekuje. Pozdrawiam. Adam


On 2015-11-23 10:25, Adamos wrote: [...]

Zdziwiłbym się gdyby nie miał bo nawet, o dziwo, gówniane dekodery Cyfrowego Polsatu mają. Kupuj więc podwójnego monobloka i nie kombinuj.

OK, dzieki za odpowied¼, spróbujê... - jak co¶ to bêdzie na ciebie ;) Tak mysle, moze na razie nie kupowac tego konwertera - tylko zostawic wszystko monterowi, niech on przyjedzie ze sprzetem i sprawdzi co bedzie dzialalo. Tylko czy wszystko bedzie mial? - i pewnie wyjdzie troche drozej..., no, ale bedzie sprawdzone! Co myslisz, myslicie?

Dzieki. Pozdrawiam

On 2015-11-24 09:29, Adamos wrote: [...]

Zaraz, zaraz, przecież napisałeś, że już masz ten dekoder od Orange. No to podłącz go do telewizora i poszukaj w opcjach czy ma Diseqc. Ewentualnie zadzwoń na infolinię. :-D Ja tylko dodam, że mam monobloka do którego podałeś link (kurde, dewaluacja, ja zapłaciłem jakieś 80zł) od jakichś trzech lat i działa(ł) bez problemów z trzema różnymi modelami dekoderów CP oraz kartą DVB-S2 Technisata.

Sorry, nie bylo mnie dwa dni. No, dekoder mam... - ok sprawdze. Na razie dzieki. Odezwe sie jak zmontuje. Wiem sporo wiecej.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required