Drukarka HP LaserJet 5 i plytki drukowane.

Loading thread data ...

Używam takiej od paru lat, do płytek od roku. Bardzo tania w eksplatacji, nowy proszek to koszt jakiś 25zł (zakładając uzupełnianie toneru a nie wymiane kasety).

Całe szczęście cartridge ma wałek światłoczuły który przezył już 2 uzupełnienie toneru i dalej drukuje jak nowy ... Więc koszt wymiany toneru faktycznie zamyka się w 25zł ...

Tak wiec osobiscie polecam, jedyne wady tej drukarki to separator (do naprawienia ręcznie) ewentualnie czasami mało ramu (a pamięć jest bandycko droga :/).

Reply to
Sebastian Bialy

Nie bardzo. Można się mocno nabrać - nie wszystkie 'zwykłe' chcą współpracować. Ale na Alledrogo często można za grosze kupić dedykowaną do HP. Sprawdziłem przed chwilą - wychodzi ponizej 1 PLN za MB.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ja też testowałem różne SIMMy i różnie bywało. Te, które nie chodziły w drukarce, chodzą za to do dziś w starym IBMie (P200 - też strasznie kapryśny na SIMMy) i też się przydały.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ale ja już nie potrzebuję. Obie HP mam z pełną obsadą - łącznie z PostScriptem i kartami sieciowymi. Te, które nie chciały chodzić z drukarką poszły do komputera żony. I w ten prosty sposób obeszło się bez jakichkolwiek strat. Na dokładkę SIMMy pasujące bez przeróbek kupiłem taniej niż 'komputerowe'.

Mam głęboki wstręt do dłubania lutownicą w tego typu rzeczach.

Ale artykuł ukazał się w tym roku. A moje eksperymenty z drukarkami HP skończyły się juz dawno.

A ja tam i tak wolałbym kupić moduły juz przez kogoś sprawdzone w działaniu. Zawsze wtedy moge miec pretensje do kogoś innego a nie sobie w brode pluć. Tak jak pisałem juz w tym wątku - na Alledrogo poniżej 1 PLN/MB - tanie jak barszcz. A jak ktoś ma pozostałości i jest pewien, że to FPM (choć mam sygnały, że EDO też czasem działają) oraz nie ma oporów przed dłubaniem w tego typu urządzeniach, to link mu się przyda.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Witaj Ukaniu!

W Twoim liście datowanym 29 grudnia 2005 (11:52:43) można przeczytać:

Szkoda że 5L tak się nie da :(

Reply to
Danny

W starszych drukarkach na 101% tylko FPM.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Co prawda nie jest jawnie powiedziane, że to może mieć zastosowanie w drukarkach ale opis zworkowania leży na hardwarebook.net chyba znacznie dłużej niż rok.

W 4(M)+ chodzą EDO - przynajmniej u mnie :-) Możliwe, że jest to kwestia trafienia we właściwy egzemplarz kości.

Reply to
badworm

Karol W napisał(a):

To jest najważniejsze - bezwzględnie tego typu sprzęt należy obejrzeć przed zakupem i dokonać paru próbnych wydruków bo potem można się niemile zdziwić.

Reply to
badworm

Na hardwarebook leży tyle rzeczy, że znalezienie czegokolwiek jest już bardzo trudne. Fajnie się przeszukiwało sieć 10 lat temu - łatwo było dotrzeć do konkretnej informacji. Teraz wyszukanie czegokolwiek (po angielsku, po polsku jeszcze da się przezyć) w sieci to już ciężka orka na ugorze. Ostatnia moda - subdomeny-zombie, poprzyklejane do hostingów poza Polską ale do polskich domen.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Co do hardwarebook to przyznaję, nie znalazłem tego sam lecz dostałem zapisaną stronkę od pewnej osoby także niejako dopiero po fakcie wyszło, że to z HWB.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.