Dekodowanie DTMF bez odbierania.

Witam,

Mam pytanie czy można odebrać kod DTMF bez odbierania połączenia, tzn potrzebne by mi było to do sterowania urządzeniem za pomocą kodu DTMF ale tak, żeby urządzenie nie odbierało telefonu.

Z góry dzięki za odpowiedź

Jacenty

Reply to
Carlosek
Loading thread data ...

Carlosek napisał(a):

Jeżeli dzwonek to kod DTMF to tak w każdym innym przypadku to napewno nie :)

Reply to
Maksymilian Dutka
4 Apr 2005 12:55:11 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Carlosek" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Przeciez zebys mogl cos przeslac to polaczenie _musi_ byc zestawione, tzn. urzadzenie po drugiej stronie musi odebrac.

Ach gdyby mozna bylo cokolwiek przesylac przez telefon nie odbierajac go ... Jakiz piekny bylby swiat bez rachunkow telefonicznych ... :-))

Reply to
BLE_Maciek
Reply to
invalid unparseable

hej

A w jakim zakresie sterować? Jak tylko np. wlaczyc to mozesz odbierac CLIP i rozpoznawać numer.

Reply to
Krzysiek Kubicki

(...)

no tak, tyle ze nasza genialna tepsa wybrala standard FSK...

pozdrawiam entrop3r

Reply to
entroper
Reply to
invalid unparseable

Niektore centrale nadawaly CLIP w postaci DTMF jeszcze w czasie dzwonienia. W kraju obowiazuje co prawda CLIP metoda FSK .. ale to chyba nawet latwiej zdekodowac.

Majac do dyspozycji po stronie nadawczej centralke wewnetrzna ISDN z pewnym zakresem nr DDI/MSN mozna by pare bitow na jeden dzwonek wyslac :-)

J.

Reply to
J.F.

mozna przesłać CID-a, a nawet zadzwonić na jakąś 0800-tke, nagrac sie na sekretarke jakiejs firmie, puscic kumplowi strzałke by zadzwonił pod tą samą

0800-tke i odsłuchał wiadomosci;)
Reply to
marcinWYTNIJTO

rachunków tak, ale zawsze pozostałby comiesięczny haracz w postaci abonamentu lub cokwartalny w przypadku prepaidów... nic za darmo;(

Reply to
robert

[...]

Majac ISDN po obydwu stronach mozna (bylo) przeslac sporo bitow po kanale D bez dzwonienia :)

j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Czesc! Nie mozna tak zrobic. Dzwonienie do abonenta odbierajacego wysyla jego centrala a w strone wywolujacego nadaje tzw zwrotny sygnal dzwonienia. W trakcie tego okresu czasu nie ma fizycznie mozliwosci wyslania czegokolwiek miedzy abonentami. Mozesz sobie do woli wciskac klawisze swojego telefonu i nic to nie wplywa na polaczenie. Dopiero polaczenie glosowe nastepuje po odebraniu polaczenia. Juz ktos pisal, ze mozna cos odebrac nalizujac CLIPa. Dzwoniac np. z ISDNa z numerami MSN mozna uzyskac kilka mozliwosci. Jezeli bedziesz liczyc dzwonki, to tez dobrze sie zastanow, bo jak gdzies dzwonisz, to nie zawsze jest rowny rytm 1 sekunda dzwonienia i 4 sekundy przerwy. I tak w kolko. Wiekszosc typow central ma staly rytm dla calej centrali a tylko dodawany na samym poczatku jest jeden sygnal, tuz po rozpoczeciu dzwonienia. Pozniej jest juz rytmicznie. Liczac dzwonki musisz brac ten niuans pod uwage. Pozdrawiam Maciek

Reply to
Maciek

To napisz niby w jaki sposob. Chodzi o wiadomosci tekstowe (DSS-1)?

Reply to
Adam Dybkowski

Nigdy nie mialem dostepu do IDSN zeby sie tym pobawic, ale na pl.misc.telefonia.isdn swego czasu temat dosc czesto sie przewijal. Pozniej temat przestal mnie interesowac i przestalem sledzic grupe, wiec nie wiem jak sie sprawa zakonczyla i czy ktos przetestowal w praktyce. O, jednak cos dziala:

formatting link
na to ze UUS dziala juz podczas zestawiania polaczenia, wiec mozna zadzwonic, wyslac wiadomosc i sie rozlaczyc. Dawno temu wspominano takze o transmisji danych bez zestawiania polaczenia, ale wyglada ze temat jakos umarl.

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.