Czytnik kodów z pilota

Witam.

Widzialem kiedys u pewnego naprawiacza sprzetu RTV urzadzenie podpiete do PC z odpowiednim programem, ktore umozliwialo podgladniecie kodu wysylanego przez pilot. Bardzo prosze o jakis namiar na taki zestawik.

Pozdrawiam.

Reply to
Look
Loading thread data ...

Uzytkownik "Look" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl...

w zasadzie to wystarczy odbiornik podczerwieni oraz program girder do obslugi pilotow na podczerwien w programie pokazuje sie takie kody grzybu

Reply to
grzybu

Moze Girder Opis np.

formatting link
dostepny nowszy soft. Duzo tego sprzedaja na Allegro

Jednak kody, jakie wyswietla program niewiele mówia... Pozdrawiam EM

Reply to
EM

dokładnie- kiedyś tak się bawiłem - odbiornik podczerwieni szerwgowo z baterią 1.5V i do gniazda mic in - nagrać do wawa i oglądać - jednakże nie jest to optymane rozwiązanie, bez wątpienia jednak najprostsze

Reply to
nuclear

Dnia Thu, 06 Nov 2003 15:29:45 +0100, grzybu napisał:

Może być też pakiet Lirc. Robi wykresy czasowe a'la oscyloskop (xmode2), porównuje z zapisanymi wzorcami. W serwisie nie siedzę, ale myślę że byłoby przydatne.

Urządzenie do odbioru sygnałów podłącza się do portu szeregowego. Schemat - kilka elementów.

Reply to
Michal Smolnik

Potrzebuję kod zmiany koloru/jasności; via irda i lirc (irrecord) oraz resztkami pilota oryginalnego ustaliłem jaki kod ma owy przycisk "system";

begin codes system 0x00000000000001F8 end codes

Przerobiłem to 1F8 na system dziesiętny (504) i zaprogramowałem pilota uniw., lecz niestety owa funkcja nie działa;

czy kod danego przycisku, który podaje lirc (irrecord) powinien działać w pilocie uniwersalnym, który umożliwia dodawanie kodów?

pozdrawiam

Reply to
...)" <maestoso

Użytkownik "Look" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl...

Hej. Mam stary OTVC Otake 513. Kupilem do niego sterownik uniwersalny PHILIPS i pomimo ze byl w spisie moj OTVC, ten pilot niestety nie potrafil sterowac. Wiec z ciekawosci zaczalem dociekac jaki kod ma ten OTAKE. Oscyloskop cyfrowy + IRED tranzystor + rezystor + zasilanie. W sieci znalazlem opisy paru stosowanych kodow

formatting link
porownaniu ksztaltu i czasu impulsow widze kod stosowany przez NEC, ale po dokladniejszej analizie cyfrologi widze jest roznica !!! Moj OTAKE ma zmieniony jeden bit w zanegowanym adresie, tak ze zanegowany adres nie jest prawidlowy. Potem podlaczylem do PC (LPT) IRED diode nadawcza z tranzystorowym drajwerkiem i zewnetrznym zasilaniem, znowu oscyloskop i prosty programik w TP6. Po dobraniu odpowiednich czasowych procedur w postaci pentli tak aby miec gotowy poczatek nadawania, adres a potem kod komendy w/g kodu NEC. podstawialem w programie komendy od 0 do 15 i notowalem co robi OTVC. A potem rzucilem to wszystko w kat bo zaspokoilem swoja ciekawosc, z ktorej wiem ze mam na 100% modyfikowany kod NECa, ale co sie pobawilem to moje:

corka:" Tato! Tato telewizor sie sam przelacza nic nie naciskalam a zmienil kanal" ja:"pewnie jakies okropnosci znowu ogladasz i telewizor juz nie moze na to patrzec" :))) corka:"a co ty tu masz przy tm PC takie wystajace diodki ???" :)))

Pozdrawiam Andrzej Grodzki Warszawa PS. wstaw do wyszukiwarki: IR Remote Control Remote Control Infra Red jest troche darmowych programow lepsych gorszych.

Reply to
Andrzej Grodzki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.