Czujnik przyspieszenia

Loading thread data ...

Kurciok napisał(a):

Poszukaj takich danych w nocie aplikacyjnej.

Reply to
Filip Ozimek

Kiepska. Pamietaj ze zeby zamienic przyspieszenie na pozycje to musisz dwa razy calkowac. I kazdy staly blad narasta z uplywem czasu.

J.

Reply to
J.F.

Pomijajac czujnik, to zobacz ze jesli zle wypoziomujesz i bedziesz mial 1mm na 1m, to to daje 0.001g=0.01m/s^2. Po sekundzie masz 5mm bledu, po 10s pol metra.

A sam czujnik - zobacz ze chocby nieliniowosc ma 1% FSO czyli

0.5g. I czulosc 40mV/g, czyli przy dokladnosci 1mg chcesz mierzyc z dokladnoscia rzedu 10uV - co juz porownywalnie z napieciami termoelektrycznymi jest. Zdecydowanie poszukaj czujnika za zakres 1g. Nie, zdecydowanie poszukaj innej metody :-)

O stabilnosci temperaturowej sie nawet nie zajakneli. Ale szumy siegaja 2.8mV.

Sam blad kwantyzacji na poziomie 1 bitu przy zakresie +/-1g da ci po

10s blad ok 1.5mm. I rosnie kwadratowo.

Im wolniej tym gorzej bo dluzej to trwa. Do prowadnicy to nie kombinuj, tylko wstaw enkoder magnetyczny, optyczny, oporowy nawet, albo taki pomiar fali dzwiekowej w drucie ja Pszemol opisywal.

Ale systemy nawigacji inercyjnej [inertial navigation systems] osiagaly ponoc dokladnosc rzedu kilkuset metrow po kilku godzinach lotu, lub w wersji okretowej to pewnie po co najmniej kilku dniach rejsu. Nie wiem jak oni to zrobili, a to jeszcze przed era elektroniki cyfrowej bylo.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.