composite video na sygnał cyfrowy

Witam

potrzebuję ze strumienia composite video wyłapać jedną klatkę i później za pomocą avra (tudzież innego mikrokontrolera) obrobić i wyświetlić. Naszukałem się gotowych ukladów, które by mi sygnał analogowy video zamienily na coś, co mikrokontroler mógłbym przyjać, ale są to dość duże (>100 nóżek) układy z dziesiątkami funkcji.

Da się to zagadnienie jakos bezboleśnie ugryźć?

pozdrawiam

Reply to
Kicer
Loading thread data ...

W dniu 2010-11-24 09:18, Kicer pisze:

Potrzebujesz to dla pojedynczych sztuk czy do produkcji ? Jaka ma być rozdzielczość obrazu, czy obraz ma być kolorowy, jak szybko ma to działać itd. ?

Paweł

Reply to
Paweł

pojedyncze sztuki, rozdzielczosc PAL bodajże, obraz kolorowy. sama szybkość nie jest ważna, spodziewam się że mialo by to dzialać tak: po wychwyceniu klatki i umieszczeniu w jakims wewnętrznym buforze dane sa wysyłane z dekodera po i2c czy innym tego typu interfejsie do uK.

Reply to
Kicer

Bez kompresji jedna klatka będzie miała 600kB. Chcesz to przesłać po I2C ?

Paweł

Reply to
Paweł

no moze przegiałem ;) chcialem tylko zarysować o co mi się rozchodzi. moze być jakis równoległy interfejs, shared memory, cokolwiek, byle dzialo z grubsza w opisany sposób.

pozdrawiam

Reply to
Kicer

Może w złą stronę, ale zasugerują że istnieją gotowe kamerki (klasy "webcam" kamerka do telefonu itp) które komunikują się po SPI/i2c itp i dają gotowy cyfrowy obraz tego co widzą. Może tego da się użyć? Z atmegą robiło się coś z jakaś tam kamerka badziewna z sony-ericssona, na lcd też z telefonu wyświetlało obraz...

Reply to
BartekK

Użytkownik "Kicer" snipped-for-privacy@B.c napisał w wiadomości news:icihp1$er$ snipped-for-privacy@kushnir.sileman...

To czego poszukujesz to tzw "Frame Grabber". Wpisz w googla PAL "frame grabber" project i dostaniesz sporo propozycji np:

formatting link
Pozdrawiam JarekC

Reply to
Jarek

Pamięci SAA4955 były stosowane w TV. Zapewne można je jeszcze kupić. Potrzebne będą 2 szt. Podłączysz je równolegle do uC. Do drugiego portu pamięci możesz podłączyć prosty ADC (np. TDA8708) lub jakiś układ z serii SAA711.. W przypadku ADC potrzebny będzie nieco bardziej skomplikowany program.

Paweł

Reply to
Paweł

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.