co zrobić ze starymi TV, magnetowidam

Użytkownik "Krzysztof Kucharski" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:mlknfb$odt$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

I był właśnie, jeszcze model 202, różniący się zakresem, bo mechanicznie i wyglądem identyczny.

Hmm... przyznam, że wówczas jeszcze nie wnikałem... Tylko przy różnych napięciach, to odpowiednie sekcje przełącznika musiały by być całkiem niezależne, bo klapania przekaźnika nie słyszałem.

W telewizorach zwykle był minus... Ale, jak się ładowało do Kleopatry dekoder stereo na 1621 (choć to cholerstwo żarło tyle prądu, że zasilacz radia nie wyrabiał się), to dawało się pogodzić, choć radio miało plus, a dekoder minus na macie, wzmacniacz z zestawu także.

Reply to
ACMM-033
Loading thread data ...

Podobnie jak dziwili się w szkole, że na 286 odpaliłem Windows NT... tam był Windows 3.11, NT był przez Terminal Server (Hydra), coś jak remote desktop.

Reply to
Gof

Co przypomina mi, że mam jeszcze Velę T 206 (czym się różni od 205?), robiła za monitor do Timexa:

formatting link
Możeby tak kupić sobie takiego Timexa, przywieźć sobie tą Velę i wrócić do czasów dzieciństwa... albo odkurzyć stare Atari... albo ściągnąć emulator... :)

Pozdr, SP5GOF, ex klub SP5PZQ

Reply to
Gof

Użytkownik "Gof" snipped-for-privacy@somewhere.invalid napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.chmurka.net...

[...]

Ja do swojej "VELI" podłączałem ATARI 800 XL - po niskiej (video + audio). Schemat był sciągniety z jakiegoś numeru "Młodego Technika". Przyjemnie było popatrzeć na użytkowników C64 lub / i ZX SPECTTRUM. Ich buźki jakoś tak dziwnie się wydłużały :-) Z kolei mnie ryjsko sie wydłużyło się po pierwszym kontacie z AMSTRADEM CPC

6128. Tak gdzieś na przełomie lat 87/88. Od tego momentu wojenki atarynek vs komodek vs sprektrumienek jakoś dziwnie przestały mnie bawić :-)

Pozdrawiam - Krzysztof Kucharski, SQ9JKK

Reply to
Krzysztof Kucharski

Użytkownik "ACMM-033" snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:mlmgdt$h97$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

[...]
[...]

Oj tam, oj tam. W lampowych OTV - przykład OTV LIBRA 201 - była głowica zintegowana ZTG 6500. Jak byk zasilana "minusem" ;-) Akurat ten typ OTV miałem kiedyś rozpracowany w szczegółach. ZTCP - głowice z minusem na masie poajwiły się odrobinkę później.

Pozdrawiam - Krzysztof Kucharski, SQ9JKK

Reply to
Krzysztof Kucharski

Dnia Sun, 28 Jun 2015 23:48:11 +0200, Krzysztof Kucharski napisał(a):

Ale co w tym takiego wydluzajacego ? Spectrum dawal przyjemny obraz nawet przez antene ... i zaklocal nadajnik atarynki :-) A C64 nie mial wyjscia na monitor ?

Spectrum ... nie bylo tam RGB na krawedziowce ?

Z kolei atari w najwyzszej rozdzielczosci na TV kolor ... o, to bylo ciekawe :-)

Monitor mono mial ladny, ale kolorowym to nie bylo sie czym zachwycac.

J. P.S. Spectrum wiecznie zywe

formatting link

Reply to
J.F.

Było. Ale w tamtych czasach jakoś odważnych na łączenie po złączu Euro nie było. Poza tym - telewizorów z takim złączem też za dużo nie było.

Był dostępny sygnał kompozytowy ale o odwróconej polaryzacji i na dokładkę jeszcze względem +5V. Ale dało się dorobić odwrócenie na jednym tranzystorze.

[...]

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Eee, skoro sie dalo, to na pewno w jakims MT czy Bajtku byl schemat :-)

Mniejsza o to, ze tez sie ludziom chce podlaczyc to do VGA, robiac jeszcze po drodze dublowanie linii :-)

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik J.F. napisał:

Pewnie jak zwykle problemem było złącze krawędziowe, potrzebne do budowy interfejsu. Pamiętam, jak kupiliśmy jakieś złącza z Elwro, które pasowały po przycięciu i wklejeniu klucza.

Reply to
Maciek

Ze złączami nie było tak źle. Można było bez problemów kupić z ogłoszeń w RE płytkę prototypową ze złączem. Na takiej zrobiłem interfejs równoległy do drukarki.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.