Baterie słoneczne gdzie kupić ?

Mar 24, 2005 11 Replies

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Czy nie orientujecie się może gdzie nabyć (śląsk lub internet) baterię słoneczną ? Patrzyłem na allezłom niestety nie ma tam ogniw odpowiadających moim potrzebom. Takie ogniwo musi spełniać dwa warunki. Napięcie ok 3V i prad na poziomie 50mA. Można gdzieś kupić takie cudo ? Pozdrawiam Krzysztof SQ9HHL



Thu, 24 Mar 2005 18:07:53 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "SQ9HHL" snipped-for-privacy@NOSPAMinteria.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Moze wydobadz kilka z jakichs starych kalkulatorow i polacz ? Jak pojdziesz do sklepu (a trudno bedzie trafic taki w ktorym to kupisz) to cie pewnie strasznie obedra z kasy.

Przy okazji zapytam, czy realne jest dostanie (tanio) baterii na kilkanaście wolt, o mocy wyjściowej tak 20-30 W? Jak duże by to było?

(tak, to ma związek z wątkiem "mini pecet")

SQ9HHL napisał(a):

A patrzyles na stronie Conrad'a? Kupilem u nich kiedys ogniwo 3V i pojedyncze mA za ok 12PLN i to bylo najmniejsze, co mieli.

Pozdrawiam.

W najnowszej ofercie Makro (tej od 29.03.2005) masz ogrodowe lampy solarne po 12 PLN za sztukę. I już masz baterię słoneczną a do tego trochę gratisów - LEDa, jakiś akumulator i być może mała przetworniczka.

cwierc metra kwadratowego - i to pieknym latem.

Tanio .. pojecie wzgledne :-)

J.

To do lata poczekam ;-) Może wtedy będą już wydajniejsze...

"SQ9HHL" snipped-for-privacy@NOSPAMinteria.pl wyklepał:

W nikompie

formatting link
widziałem ogniwa ale nie wiem czy Ci przypasują

formatting link

Sprzedaja probki - nie podaja co prawda po ile .. ale wez pod uwage ze to jest technologia kosmiczna :-)

J.

wejdź na grupę alt.pl.solar.fotovoltaika

Tam rządzi niejaki Jakub i on sprzedaje takie rzeczy.

Pozdrawiam

Jacek

SQ9HHL napisał(a):

Kiedys kupilem ogniwka od tego goscia

formatting link
2x1cm monokrystaliczne w pelnym slonku jedno daje chyba (nie pamietam dokladnie) 0.5V i jakies 30mA w zwarciu (mierzone multimetrem za 20zl) Cena za ogniwko to 2zl. Zbudowalem sobie na tym baterie (5x4) w obudowie po tasmie na szpuli (takiej do magnetofonow szpulowych) jak jest slonko to uciagnie radio (siakies ohayo) i nawet troszke laduje 2xnimh.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required