Bateria li-ion

Loading thread data ...

Użytkownik marko1a napisał:

Co najwyżej dane na dysku ;-)

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Mirosław pisze:

Pewnie chodziło o format c:

Reply to
Mario

Mirosław pisze:

To jeszcze nas oświeć jak sobie wyobrażasz formowanie akumulatora. O ile dobrze pamiętam zalecało się naładować akumulator a później pracować aż do pełnego rozładowania. A bawić się chyba nie zamierzasz bez przerwy. Jeśli przewidujesz w najbliższym czasie odpoczynek na sen to wtedy możesz komputer wyłączyć, podpiąć akku i zostawić go do ładowania.

Reply to
Mario

sformatować to możesz dysk twardy, akku jeśli już, to się formuje. Ale nie LiION. Uzywaj normalnie i nie zawracaj dupy sobie... Raz na kwartał albo pół roku możesz rozładować akku do ostrzeżenia, że pusty, coby wskaźnik naładowania nie pokazywał bzdur, ale to nie pomaga akku (!) a tylko wskaźnikowi naładowania.

Marek

Reply to
Marek Lewandowski

Dnia Fri, 4 Dec 2009 10:47:22 +0100, Mirosław napisał(a):

Nie. Również nie formować.

Reply to
Jacek Maciejewski

Tyle, że to nie jest formowanie akku.

Każde stosunkowo głębokie (powyżej 75%-85% DOD) rozładowanie lijonek im zauważalnie szkodzi (znaczy: dużo bardziej, niż cykl płytszy niż

50-75%), więc tak, jak pisałem - coś takiego warto zrobić dopiero, jak się wskaźnik rzeczywiście rozjedzie ze stanem rzeczywistym, a nie tak "na zaś". Poza tym prędzej, czy później trafia się w normalnym używaniu moment, że się baterię zajedzie do "zera", więc specjalnie to taką operację trzeba przeprowadzić może RAZ w życiu akumulatora. I to jak się ma pecha, albo już solidnie przesłużony akumulator.

NB: w mojej starej Toshibie wskazanie naładowania rozjechało się z zawartoscią akku dopiero, jak po trzech latach padła jedna cela w pakiecie. "resetowany" nie był nigdy.

Marek

Reply to
Marek Lewandowski

marko1a pisze:

Jeśli przyjąć, że poprawne jest słowo formuj w odniesieniu do działań na dysku to zapewne słowo formatuj jest niepoprawne. Tak samo nie powinno się stosować słów skanowanie dysku czy defragmentacja. W swoich dywagacjach zapominasz, że język techniczny istnieje trochę poza systemem poprawności języka narodowego. Jeśli jakiś zwrot przyjął się tylko w jednej dziedzinie technicznej i to w wąskim znaczeniu to błędem jest samodzielne przenoszenie go na inne znaczenia. O ile skanowanie jest stosowanie w wielu dziedzinach to już formatowanie czy defragmentacja raczej tylko dotyczy dysków. Skoro już istniało formowanie akumulatorów czy charakterów to bezsensowne wydaje się zamienne stosowanie w tym przypadku słowa formatowanie.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.