[avr-gcc] Programowy reset procesora

Loading thread data ...

Załaczyć WDT na minimalny czas i wejść w pętlę nieskończoną.

Reply to
antek

antek napisał(a):

jest prostsza metoda jmp 0 :D

Reply to
Raven

Raven napisał(a):

To nie jest programowy reset, to jest rozpoczecie wykonywania programu od poczatku. Przy resecie sa jeszcze zerowane rejestry procesora (hardwarowo)

Reply to
BartekK

BartekK napisał(a):

dokladnie i nie wiem jak u ciebie ale umnie wiaze sie to z wyzerowaniem calej pamieci procesora i ustawieniem wszystkich rejestrow w stan poczatkowy zadeklarowany w kodzie programu

Reply to
Raven

a dokladniej czym sie to objawia i w jakim ukladzie to pracuje

Reply to
Raven

Spinacz biurowy, Saper/nolin11 <nolin11_USUNT snipped-for-privacy@interia.pl!

To trzeba poznać. W datasheecie są wszystkie mnemoniki. Spokojnie, ja po pół nocy napisałem pierwszy program na ATtiny15 (fakt że znałem już assemblera x86).

Pierwsza zasada, jeżeli nie mamy debuggera (bo zakładam że nie masz jtaga): Sprowadzić problem do minimalnej postaci. Jeżeli się resetuje, to sprawdzić czy w najprostszej wersji programu też się resetuje (tak

- problem sprzętowy, nie - programowy). Jeżeli nie, to wyłączyć wszystko, co może zakłócić deterministyczny przebieg programu (przerwania, timery etc.) i wyłączać kolejne bloki programu zgodnie z jego przebiegiem od początku (lub momentu, w którym działa prawidłowo) do głównej pętli. Drogą eliminacji błąd się pokaże.

Reply to
Adam Wysocki

Spinacz biurowy, Raven snipped-for-privacy@too2.pl!

A dokładniej co miałeś na myśli pytając? :)

Czym się objawia już napisał - resetami. W jakim układzie - nie bardzo rozumiem pytanie. Chodzi o niestabilność zasilania?

Reply to
Adam Wysocki

Ja też tak miałem niedawno - po pierwszym zadziałaniu watchdoga - następne były dużo szybsze (attiny2313), ale poradziłem sobie z tym (jednak nie jestem zadowolony, bo nie rozumiem tego do końca).

Reply to
pv

Saper/nolin11 napisał(a):

Pewnie w fusebitach masz ustawione "wdton" - dzieki czemu watchdog jest startowany razem z procesorem, a ty go nie konfigurujesz ani nie resetujesz - to nic dziwnego ze sie procesor nie zresetuje

Reply to
BartekK

Spinacz biurowy, Saper/nolin11 <nolin11_USUNT snipped-for-privacy@interia.pl!

To jest bardzo zły pomysł.

Reply to
Adam Wysocki

reset nie zeruje pamieci procesora

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Greg(G.Kasprowicz) napisał(a):

reset nie ale procedury tak

Reply to
Raven

In the darkest hour on Thu, 1 Mar 2007 18:29:10 +0100, Saper/nolin11 <nolin11_USUNT snipped-for-privacy@interia.pl screamed:

A robisz coś ze stosem na początku main() czy nie? (-:

Reply to
Artur M. Piwko

Niet, bo pewnie masz na myśli operacje pisane w asm to już mówię iż z asm mam tyle co piernik do wiatraka :) Działa ,a o stos się nie przejmuję gdyż można zawsze procesr zresetować wył i zał zasil. A pozatym się nie przejmuje tym tak bardzo gdyż attiny2313 nie ma pamięci samoprogramującej...

Reply to
Saper/nolin11

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.