Sony KTV lijdt steeds vaker een eigen leven

Aug 27, 2003 2 Replies

Hoi mensen. Ik zit hier met een raar probleem. Mijn Sony KV-25F1D / -25F2D (63cm) met Trinitron beeldbuis wil graag een eigen leven lijden. Het ding is nog geen 7 jaar oud verdorie. Op een avond vorige week zat ik tv te kijken en opeens verschenen er 6 horiz. lijnen vrij bovenaan op het scherm. 2 rode, eronder 2 groene en daaronder 2 blauwe. Het programma verdween van beeld toen dus die strepen tevoorschijn kwamen. Het geluid doet het nog wel gewoon. Dit duurt 1 seconde, en dan wordt het beeld echt heel raar weergegeven. Ik heb er een (slordige) schets van gemaakt:

formatting link
. Het beeld ziet er dan erg streperig uit. En dan na 2 a 3 seconden kapt ie er gewoon mee. Ging het standby lampje als volgt knipperen: flits, flits, pauze, flits, flits, pauze, etc. Op de AB reageerde die niet. Had 'm toen volledig uitgezet. De volgende dag deed ie het gek genoeg weer. Tot vanmorgen. Als ik 'm aanzet, hoor je wel de degauss, maar zodra er na 3 a 4 seconden beeld komt, zie je meteen de eerder genoemde strepen en dan weer voor een paar sec. het vervormde beeld en dan kapt ie er weer mee en gaat de led weer leuk zitten knipperen. Ik dus de tv uitgezet en 5 min later weer geprobeerd, het zelfde, echter staan de strepen bij iedere keer dat ik het probeer een stuk lager op het scherm en het vervormde beeld wordt steeds minder hoog. Ook het OSD, programma nr/naam e.d. is vervormd. Ook kwam ik het servicemenu niet meer in, omdat het beeld dus vervormd is. Maar opeens, tijdens de opstartperiode drukte ik op de AB snel achter elkaar een cijfer in (het was de 6 voor diegene die het wil weten) om van kanaal te verwisselen. Toen deed ie het weer normaal... voor 5 minuten. Sindsdien krijg ik dus iedere keer het gezeur met die strepen, no matter wat ik probeer. Ik denk dat het ergens softwarematig is, aangezien hij het nog een keer deed voor 5 min. Nu wil ik de tv volledig resetten, maar ik kan het niet vinden hoe het moet in de handleiding. Iemand een idee wat er aan de hand kan zijn en hoe ik hem evt. kan resetten? Heb overigens geen servicemanual.



Mocht ik iets vergeten zijn te vermelden, vraag maar, dan zoek ik het wel ff op.



Met vriendelijke groeten, SebasFM


"Gert" schreef in bericht

Hallo Gert, bedankt voor je reactie.

Dus als ik het goed samenvat: slechte soldering veroorzaakt het. Bedoel je met: "niet teveel meer laten spelen op die manier, want die IC sneuvelt dan al wel eens" dat ik het snel moet repareren, of ook als ie opnieuw gesoldeerd is, die IC snel kapot gaat? Ik neem aan het eerste. Anders kan ik net zogoed meteen een nieuwe IC plaatsen.

Trouwens vind ik het nog best gevaarlijk (voor mezelf). Heb zelf geen ervaring met tv's (wel met pc's/video/hifi-setje van mezelf), durf er eigenlijk niet aan te beginnen vanwege de vele kV's die blijven 'hangen'. Maar als het alleen maar een slechte soldering bevat is het ook weer zo wat om het te laten repareren voor weet ik wel niet hoeveel. Onderzoekskosten alleen al zijn meer dan ? 40. Ik moet er zelf nog eens goed over nadenken.

mvg, SebasFM

"Gert" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@posting.google.com...

Beiden bedankt voor de reacties.

MvG, SebasFM

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required