Print 2

Dec 14, 2012 29 Replies

"Karel" schreef in bericht news:50cc767a$0$8813$ snipped-for-privacy@news.kpn.nl...

Een professionele print van 10x16,5cm zal allicht wat goedkoper zijn dat een van 10x20cm. Niettemin wil ik graag weten waar je zo'n print voor E25,- of minder bestelt. Dan ga ik daar voortaan ook bestellen.

petrus bitbyter

"Dirk" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@mid.individual.net...

Jawel. Kortgeleden heb ik nog laten uitrekenen wat twee gelijke printen van

10x8cm moesten kosten. Dat kwam op E92,64.

petrus bitbyter

Er zijn er meerdere, doch nu ben ik in contact met:

formatting link

Lijkt mij wel betrouwbaar

Karel

>

Je kunt overwegen op bezoek te gaan?

Wat ook kan helpen is de spanning opbouwen en uiteindelijk zeggen dat je er een zaak van maakt met hulp van een advokaat, zelfs al kost je dat veel meer dan het bedrag in kwestie. "Ik laat me niet bedonderen, zelfs niet voor zo'n bedrag je.".

Ik heb zo eens een beperkt bedrag van een foute internet provider teruggekregen.

Voor klein werk voldoen wrijfsymbolen gewoon hoor. Zelfs dubbelzijdig gaat daarmee prima (niet doorgemetalliseerd natuurlijk). Als je dat zorgvuldig doet, heb je nooit foute printen. Bovendien heb je, naast geduld en een vaste hand, alleen een plastic bakje nodig en een pot estmiddel. Ik gebruikte voorgemengde ijzerchloride.

Dubbelzijdig kun je het best in twee fasen doen: kant 1 eerst met verf afdekken. Kant 2 met wrijfsymbolen beplakken, etsen. Dan verf eraf. Gaatjes boren, kant 1 nu met symbolen beplakken. Kant 2 verven. Etsen, schoonmaken, klaar.

Ja idd. Misschien nog eens een vriendelijk SMS-je sturen is misschien beter dan die advikaat sturen :-)

Wrijfsymbolen en stift gebruikte ik vroeger ook maar tegenwoordig hebben mijn printjes meestal sporen van 0,25mm breed met 0,2mm afstand. Dat gaat alleen (redelijk) goed met fotogevoelige printplaat. Dubbelzijdig gaat ook aardig met een L vorm ter dikte van de printplaat waar je dan de films (in mijn geval kalkpapier bedrukt met de laserprinter) op vastplakt. Maar eigenlijk bestel ik dubbelzijdige printjes liever omdat ze dan ook doorgemetaliseerd zijn. Wat ik wel vaak doe als ik besluit een printje zelf te etsen is dubbelzijdig printmateriaal gebruiken en dan 1 kant als aardvlak. Omdat 99% van de onderdelen die ik gebruikt SMD is, is het boren van de gaatjes zo gepiept omdat het meestal maar een paar zijn.

Failure does not prove something is impossible, failure simply indicates you are not using the right tools... nico@nctdevpuntnl (punt=.) --------------------------------------------------------------

"Nico Coesel" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@news.kpn.nl...

Je moet gewoon een fijnschrijver gebruiken ipv een viltstift.

---------------

Bedankt voor alle adviezen, maar na enig aandringen van mij heeft hij het geld teruggestort. Dat is dus afgehandeld.

Iemand suggereerde om printen te maken met wrijfsymbolen. Dat heb ik jaren gedaan, en met succes. Je had Seno en Mecanorma, Maar die zijn niet meer te krijgen (failliet?). Je moet echt bij een oude electronicawinkel zijn om nog wat te vinden. Helaas. Met zo'n stift werkt wel, maar het ziet er rommelig uit. Ik gebruikte het meer om correcties aan te brengen. Ook de strijkijzer methode werkt wel, maar ook niet altijd een succes. De belichting methode is toch de beste, maar dat mislukt toch ook vaak. Ja, het is een leuke hobby.

Karel.

Waarom zou een betrouwbare leverancier z'n fysieke adres niet op z'n website zetten? Ik koop/bestel NOOIT bij web-leveranciers zonder fysiek adres.

Gio

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required