magnetron bromt

Oct 03, 2007 6 Replies

Mijn magnetron maakt sinds kort een brommend geluid als hij uitstaat... Doe hem dan even een paar seconden aan en als de paar seconden voorbij zijn en slaat af, is het brommend geluid af en staat hij alleen in stand by... echter na verloop van tijd begint het brommend geluid weer...



Kan hem zo ook wel gebruiken, alleen weet niet of het extra veel stroom verbruikt door dat brommen...... wie weet?


Is waarschijnlijk de standby-trafo en kan opzich geen kwaad. Het geluid zou ook over moeten gaan als je er een mep op geeft, is dat zo?

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Als je heel hard mept vast wel...

Het kan best zijn dat de trafo of ergens het blikwerk een beetje los zit, en met de 50 Ha van de trafo meetrilt. Het kan natuurlijk ook zijn dat de trafo zelf bromt. Maar waarschijlijk geeft het geen extra stroomverbruik.

Ik heb nog een tip: Als het blikwerk trilt help het vaak om (als jouw magnetron die tenminste heeft) de pootjes na te stellen zodat ze alle

4 dragen. Of leg iets zwaars op de magnetron.

Pieter

de lampjes waar de tijd, temperatuur enz. op staan, staan dan ook allemaal aan.......... als hij bromt

"Pieter" schreef >

Het kan ook nooit kwaad om te proberen of het helpt als je de stekker een halve slag omdraait. Baat het niet, schaadt het niet.

gr, Ron

voorheen-het-linkerpootje nu in het rechtergat, voor evt. blondjes

Net zo effectief als bestraffend toespreken ;-) Bij slecht gebouwde versterkers kon ooit het ompolen van de netspanning weleens voor een paar dB minder brom zorgen.

Maurits

Inderdaad. Maar daar was meetrillend/resonerend blik niet de oorzaak van de brom. Behalve misschien als je heavy metal muziek draaide. ;-)

-p

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required