LED WA i PNP oraz WK i NPN dlaczego tak ?

Loading thread data ...

Dnia Tue, 5 Feb 2008 18:32:03 +0100, TOmek napisał(a):

Skąd takie przypuszczenie?Jeśli tylko sterowanie nie jest multipleksowane to najwygodniej sterować każdym segmentem za pomocą NPN-a od strony masy, podczas kiedy wspólna anoda jest do Vcc. Jeśli sterowanie jest multipleksowane to od strony wspólnej anody daje się z reguły dodatkowy tranzystor PNP który włącza dany wyświetlacz w odpowiedniej fazie.

Reply to
Jacek Maciejewski

TOmek pisze:

Nie daj się zwieść. Najlepiej wspólną anodę włączać tranzystorem P-MOS a nie starym bipolarnym wynalazkiem PNP.

Reply to
Adam Dybkowski

Roman przemówił ludzkim głosem:

A taki BC807/817 kosztuje w ilościach produkcyjnych mniej niż 4gr. a wydajność prądową ma zdecydowanie większa, więc nic dziwnego, że w normalnej produkcji ludzie nadal używają bipolarnych.

Reply to
Zbych

Roman przemówił ludzkim głosem:

Tylko, że w czasie resetu większość współczesnych uC ma na wyjściach stan wysokiej impedancji i bez opornika wymuszającego stan spoczynkowy mogą się w tym czasie dziać jakieś jaja. Ale kto by się takim szczegółami przejmował :-).

Reply to
Zbych

Roman przemówił ludzkim głosem:

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, więc napiszę jaśniej. Twoje rozwiązanie z brakiem jakiegokolwiek opornika jest do dupy, bo nie wiadomo co się będzie działo w czasie gdy uC jest w resecie (wyjścia uC są w stanie Z).

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.