Komórka i aplikacja kompasu na niej

Cześć Pobawiłem sie ostatnio komórką z Androidem. Znalazłem aplikację kompasu. Wyobraźcie sobie że pokazuje północ (może nie całkiem zdecydowanie jak na mój gust ale bez wątpienia) pomimo braku połączenia z GPS i siecią GSM. Jak ona to robi??

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

W dniu 2012-03-03 09:17, Jacek Maciejewski pisze:

Android ma nosa ?

Reply to
Zenek

W dniu 12-03-03 09:17, Jacek Maciejewski pisze:

formatting link
, na przykład.

Reply to
Butek

Dnia Sat, 03 Mar 2012 10:39:25 +0100, Zenek napisał(a):

Nos=odbiornik, zapach=BTSy.

Reply to
Jacek

Dnia Sat, 03 Mar 2012 10:39:25 +0100, Zenek napisał(a):

Dodam tylko, że skoro mimo braku połączenia robi takie niezwykłe rzeczy, to nie jesteś w stanie, a może i jesteś, co robi, jak już się połączy z siecią...

Chociażby takie:

formatting link
Wystarczy prosta aplikacja, a w bazie znajdą się informację jakiego dnia, o ktorej godzinie i miejscu w przybliżeniu do 5m... pierdnąłeś.:)

Reply to
Jacek

Użytkownik "Zenek" napisał:

Ja bym się spytał: Skąd wiesz że komórka nie łączy się z siecią GSM czy GPS? Dodatkowo sprawdził bym wpływ magnesu na działanie owego kompasu, jeśli reaguje na magnes to oznacza że telefonik posiada kompas elektroniczny (sensory pola magnetycznego)

Reply to
invalid unparseable

Dnia Sat, 3 Mar 2012 13:55:13 +0100, wacek napisał(a):

Triangulacje sie to nazywa.

Reply to
Jacek

Ale o co chodzi? Aplikacja kompasu korzysta z sensora magnetycznego, ewentualnie wspomaga się sensorem przyspieszenia. Jak niby miałaby to robić za pomocą internetu, gps czy sieci GSM ? (Lokalizacja, czy wskazywanie kierunku poruszania się to co innego).

Mirek.

Reply to
Mirek

Naprawdę trzeba na tej grupie tłumaczyć, że współczezne smartfony mają czujniki? Czujnik pola magnetycznego i trójosiowy akcelerometr ma nawet tani, stary Galaxy Spica (i5700). Normą obecną jest jeszcze czujnik oświetlenia i zblizeniowy.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

No i oczywiśćie temperatury. Jeszcze bym dodał czujnik ciśnienia (niektóre mają), potem promieniowania jonizującego (to by się sprzedawało), następnie analizator składu powietrza... i właściwie mamy pierwszą wersję Star Trek-owskiego ticordera - nawet z wbudowanym komunikatorem ;) Następne wersje to już czujniki podprzestrzenne... no ale podprzestrzeni jeszcze nie odkryto to sobie poczekamy ;)

Mirek.

Reply to
Mirek

Ma czujniki magnetyczne.

Natomiast pragne zauwazyc ze nieruchomy odbiornik GPS polnocy nie pokaze. Siec GSM tez nie pomoze.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2012-03-03 16:05, Jacek Maciejewski pisze:

heh postepu .

:):):):) W japonii shinkansen jezdzi od 1968 roku a videorozmowa przez komorke to standard od wielu lat.

Jakbys chcial wiedziec to zapyzialy kraj zwany polska jest taka zajebista potega gospodarcza ze jestesmy zapuznieni do samych niemiec technologicznie i cywilizacyjnie jakies 50 lat

Reply to
Zenek

Użytkownik "J.F." napisał:

a ruchomy bez mapy pokaże?

Reply to
invalid unparseable

Dnia Sat, 3 Mar 2012 15:25:52 +0100, wacek napisał(a):

pokaze, mapa nie jest mu potrzebna zeby okreslic kierunek poruszania sie, wystarczy zmiana pozycji w czasie.

Tzn - nie tyle polnoc pokaze, co kurs kierunku okresli.

j.

Reply to
J.F.

Dnia Sat, 03 Mar 2012 12:38:26 +0100, Butek napisał(a):

Aaa, dzięki. Nie doceniłem szybkości postępu technicznego :) Jakoś niedowierzałem że takie coś już można w komórce zmieścić.

Reply to
Jacek Maciejewski

Ten kawałek jest nawet zabawny:

"(...) możemy gromadzić i przetwarzać informacje na temat rzeczywistego miejsca pobytu użytkownika, takie jak sygnały GPS wysyłane przez jego komórkę."

Ale cała reszta raczej ponura...

Reply to
Artur Stachura

Na przykład coś takiego: "dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów,"

Reply to
Mario

Chyba odbierane... warto im zwrócić uwagę na ten błąd.

Ponura, ale przynajmnmiej jawnie się do tego przyznają a np. w sieci GSM: dawniej wciskano nam, że informacja, do której stacji bazowej jest dana komórka zalogowana jest niemożliwa do uzyskania - teraz wiemy, że nie tylko możliwa, ale od zawsze była zapisywana.

Mirek.

Reply to
Mirek

W dniu 2012-03-03 15:17, Zenek pisze:

Chyba też jesteśmy zapóźnieni w dziedzinie ortografii języka polskiego. Ty chyba taki reformator jesteś jak niejaka Stokrotka.

To powiedz jaki zmiany technologiczne w dziedzinie telefonii ominęły nas w ciągu tych 50 lat.

Reply to
Mario
[...]

Wiesz... Jak na miejsce Strowgerów stawiało się nowoczesne centrale, to jednak parę etapów rozwoju telefonii przeskoczyliśmy bez przechodzenia przez nie...

W telefonii komórkowej też ślepe uliczki nas ominęły i obecnie 3G to norma - ledwie kilka lat po pionierskich uruchomieniach w świecie.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.