eagle - singleside albo inne sensowne optimum.

Mam pare pytan dotyczacych projektowania i trawienia plytek. Uklady to raczej proste konstrukcje zawierajace mikrokontroler z akompaniujaca mu drobnica (kwarce, kondensatorki itp.) i zazwyczaj pare prostych scalaczkow w rodzaju uln2803a lub max232.

Wczytalem szablon singleside i i tak mi eagle routuje na dwu warstwach (czerwone i niebieskie sciezki) i nijak te czerwone nie wygladaja jak zworki. Jaka jest najsensowniejsza metoda i ustawienia eagla zeby sciezki byly na jednej warstwie plus pare zworek?

W konfiguracji programu wpisane jest (1*16). Po wpisaniu (1) konfig narzeka że gdzies tam są jakieś via i nie można takiego konfigu przyjąć. O co chodzi, jakie via?

A moze ja po prostu zle podszedlem do problemu? Moze po prostu laminat dwustronny trawic i aby calosc nie trwala dlugo i duzo chlorku nie wychodzilo pogrubiac maksymalnie sciezki? Jest taka opcja w eagle?

Generalnie chodzi o to aby w eagla wsadzic schemat i przy odrobinie wysilku przy routowaniu najwazniejszych elementow otrzymac autoroutowana plytke ktora nie zezre duzo chlorku przy trawieniu?

Reply to
Lukasz Sczygiel
Loading thread data ...

Odpowiedź jest bardzo prosta: nie używać autoroutera.

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
invalid unparseable

Bogdan pisze:

jaki masz na mysli?

Reply to
stoowa

[...]

Nie karm trolla, proszę.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

aj... chwila nieuwagi... ;)

Reply to
stoowa
Reply to
invalid unparseable

Ja wpisuję N/A w warstwie TOP.

Reply to
Zilch

W którym miejscu? W layer costs?

Reply to
Lukasz Sczygiel

Tansze od darmowej wersji demo? :) A moze po prostu nie wiem o czyms tanim a uzytecznym? Znalazlem jeszcze easytrax ale nie uzywalem. Warto sprobowac?

Jestem z tych co nie maja za duzo czasu na hobby wiec kazda wskazowka oszczedzajaca czas i ilosc rozpoznania bojem bardzo mi pomaga.

Reply to
Lukasz Sczygiel

Ja zupełny amator jeśli o elektronikę jestem, dodatkowo początkujący. Jednak do płytek używam darmowej wersji programu Target 3001!, który nie ma ograniczenia co do wielkości projektowanej płytki i jestem zadowolony:-) W Eagle to właśnie ograniczenie mi przeszkadza, a cena programu... Tak przy okazji - czy aby w tym programie robić schemat i na jego podstawie następnie płytkę, trzeba mieć Layout Editor i Schematic Editor? To w przypadku chęci zupełnego zdjęcia ograniczenia wielkości płytki, robi już 4k zł:/

Pozdrawiam, Marcin Staniszczak

Reply to
Marcin Staniszczak

Lukasz Sczygiel snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Autorouter Setup -> General -> Preferred directions

możesz tam wybrać preferowany kierunek prowadzenia ścieżek albo zrezygnować z prowadzenia w warstwie. Generalnie to nie do końca to o co Ci chodzi - bo on po prostu poprowadzi tyle ścieżek ile może w wybranej warstwie i (zwykle) zostawi część połączeń których nie da się poprowadzić - będą zaznaczone cienkimi liniami. Wtedy rysujesz sobie dla wygody kawałki ścieżek, robisz dziurki i gotowe:) To recepta amatora, ale działa.

Reply to
Zilch

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.