Czernobyl - anteny. Co to jest?

Loading thread data ...

Pewnie składnik rosyjskiej tarczy.

JanuszR

Reply to
JanuszR
Reply to
invalid unparseable

malo fotek i wymiarow (zwlaszcza wymiarow), wymiarow anten, srednic kabli, odleglosci od stacji, zdjec z kamer termowizyjnych, informacji o mozliwosciach energetycznych okolic i liniach elektrycznych

z grubsza wyglada na ladna, duza antene fazowa, watpie czy nadawcza, raczej odbiorcza, sadzac po rozmiarach i konstrukcji. czytalem tego arta z onetu, faktycznie moze to byc czesc systemu lokalizacji satelitow i ew. rakiet balistycznych czy innych latajacych obiektow typu samoloty (uzywaja czestotliwosci ktore 'na oko' pasuja do dlugosci tych anten)

--

Reply to
Piotr Curious Gluszenia Slawinski

" informacji o mozliwosciach energetycznych okolic i liniach elektrycznych "

Przeciez to rzut beretem od elektrowni Czernobyl, zerknij do internetu znajdziesz bardzo ladne fotki tej anteny (przewodow) i okolicy o google earth nie wspomne.

Reply to
NoName

LukaszS pisze:

formatting link
pzdr mk

Reply to
mk

formatting link

Reply to
Andrzej Augustynowicz

LukaszS pisze:

Dobrze, że to coś pracowało w paśmie fal krótkich. Gdyby to coś było na mikrofale, to szkodliwość byłaby taka, że nikt by nawet nie zauważył, że jakiś reaktor wybuchł, czy cuś.

Reply to
invalid unparseable

Cytat z jednej ze stron o Russian Woodpecker:

The Soviet 'Woodpecker' signal After the 'Moscow signals' the next Soviet activity which caused alarm in the United States was the so-called 'Woodpecker' signals, first detected in late 1975. These high frequency signals which could be picked up on domestic radios at 21 MHz, had a repetitive sound like 'tock, tock, tock' - hence the name 'Woodpecker'. Their source was eventually tracked down to three stations in Riga, Latvia. The emitted signals could be 25-30 times as strong as the earth's natural background electro-magnetic field which is 7-7.5 Hz. The brain of mammals on earth are naturally entrained with the 7-7.5 Hz frequency. But 25% of mammalian brains could be affected by 10 Hz modulation of the Woodpecker signals. In turn these modulations could be adapted to carry any type of message which could be pumped directly into the brain.

Rozumiem, że zdaniem autora każdy mózg człowieka zawiera odbiornik superheterodynowy wstrojony na 21MHz i dlatego sowieci są w stanie kontrolować umysły wszystkich ludzi w USA.

Na innej stronie ktoś z kolei bredzi, że ten system służył do kontroli pogody.

Ja myślę, że nie potrzeba Russian Woodpeckera, żeby niektórych wysłać do psychiatry.

Reply to
invalid unparseable

A można spytać jak ten radar działał?? :)... Wiem, jak działa taki, który się kręci, ale nie wyobrażam sobie kręcenia ścianą o wysokości prawie 100m i kilkuset metrów długości ;)... Na wikipedii piszą o "skanowaniu fazowym"... co to jest?? Zespół anten sterowany tym samym sygnałem, ale o różnych fazach, przez co sygnał na niektórych kierunkach jest wzmocniony, a na innych stłumiony, czy jak?? I w ogóle, co to za anteny (te w kształcie ==>*<== )... myślałem, że mają być one ustawione PROSTOPADLE do kierunku rozchodzenia się fal, ale to by znaczyło, że nadawały północ-południe (patrząc na zdjęcia googla)... A zapewne nadawały na linii wschód - zachód... to jak to jest??

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Konop pisze:

Właśnie tak.

Jak już zauważyłeś, dzięki odpowiedniemu sterowaniu fazowemu można zmieniać charakterystykę promieniowania anteny, więc kierunek promieniowania nie musi być prostopadły do osi konstrukcji anteny.

Nie znam się na planach ataku rakietami balistycznymi, ale coś mi świta, że większość (w jedną i drugą stronę) miała planowany lot na teren wroga nad Arktyką.

pzdr mk

Reply to
mk

Tak jest. Szkolny podrecznik o siatce dyfrakcyjnej ladnie to wyjasnia

coraz czesciej stosowane nawet w malych radarach, oraz w komunikacji satelitarnej

Zwykle dipole. Po rozmiarze sadzac to na fale jakies 10m, czyli rzedu

30MHz.

formatting link
emituje prostopadle, na polnocny zachod, a teraz trzeba globusa zeby zauwazyc ze na przedluzeniu kola wielkiego lezy USA ..

J.

Reply to
J.F.

Możesz wyjaśnić co jest źródłem szczególnej szkodliwości mikrofal względem fal krótkich?

JanuszR

Reply to
JanuszR

Lysenke pamietasz? Nie jest wykluczone że jakiś paranaukowiec miał wpływ na partyje miernoty które wpompowały kasę w coś co nie działa. Wcale nie jest wykluczone że partia skoro miała dużą instalację anten to szukała też _takich_ metod ich wykorzystania bez względu na fakty, fizykę czy biologię.

Reply to
Sebastian Bialy

JanuszR pisze:

kuchenke mikrofalowa znasz ?

2.4GHz a akurat ta czestotliwosc to podobno rezonansowa wody
Reply to
NoName

Tylko ze w kuchence masz moce rzedu kW, w takich instalacjach juz w niewielkiej odleglosci byloby rzedu mikroW. Zreszta na podobnych czestotliwosciach nadaje np. GPS, komorki i jakos ludzie nie padaja jak muchy.

Reply to
T.M.F.

NoName pisze:

Większa zdolność do oddziaływania z materią.

Rezonans wody to dopiero w paśmie K...

pzdr mk

Reply to
mk

Pięknie, zapewne potrafisz też obliczyć energię fali 2,4GHz a co za tym idzie zdolność jej oddziaływania z materią oraz wielkość obiektu z jakim jest w stanie oddziaływać? Jak również podać przykłady poparte stosowną teorią oddziaływania mikrofal z materią z efektem innym poza termicznym?

JanuszR

Reply to
JanuszR

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.