Zdumiewający problem z metodą fotochemiczn

Co ty powiesz :) Ja robiłem positivem PCB nie raz i nie dwa. Nie masz szansy na uzyskanie "z ręki" takiej jakości nasienienia lakieru jak na fabrycznej PCB. O poziomie zanieczyszczeń to już w ogóle nie ma sensu dyskutować.

Oczywiście - pisałem że da się. Do prostych rzeczy można. Tylko po co ? A do bardziej wymagających (precyzyjny druk, 2 stronny) - to nie da się, przy zastosowaniu dostępnych u amatora środków.

Jasne, zbuduj sobie wirówkę :)

Jeżeli amator robi pojedyńcze PCB, to koszt gotowego laminatu będzie niższy albo niewiele większy niż POSITIVU i laminatu gołego.

Jeżeli robi "nie amator", większe ilości albo bardziej zaawansowane pcb

- to ty, bardziej zabawa z POSITIVEM jest ekonomicznie nie uzasadniona.

Ponadto jak rozumiem, dla ciebie godziny stracona na zabawę (bo to jest zabawa) w robienie własnego laminatu z emulsją nic nie kosztuje. No to tu się bardzo różnimy - mój czas jest bezcenny, i wolę kupić laminat, zrobić i zapomnieć, a nie "delektować się" przygotowaniem laminatu, malowaniem, suszeniem i modleniem się, żeby efekty był akceptowalny...

Reply to
sundayman
Loading thread data ...

To jest jak już ci kolega Paweł napisał, folia.

Reply to
sundayman

W dniu 2017-07-31 o 03:29, __Maciek pisze:

Mam tu odmienne zdanie. Domowe "klisze" mogą być niemalże perfekcyjne i to na tanim sprzęcie. Nie jest wyczynem uzyskanie ścieżek 6 milsów. Pewnie i mniej by się dało jednakże nie miałem takich potrzeb więc nie chcę się wypowiadać. Wszystko zależy na czym drukujesz, sporo mniej - czym drukujesz (min. 2400 dpi wymagane). Opisałem procedurę w tym wątku a szerzej w innym.

Reply to
Marek S

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.