Zasilanie kamery analogowej po przewodzie

Powszechnym rozwiązaniem jest "puszczenie" napięcia zasilającego wzmacniacz antenowy kablem sygnałowym (koncentrycznym). Czy można coś takiego zrobić w przypadku zwykłej kamery analogowej, takiej jak w monitoringu? Jakiej wartości powinny być kondensatory blokujące? Zasilanie kamery to 12V, pobór prądu 100-120mA.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki
Loading thread data ...

formatting link
Poszukaj spliter przenoszący zasilanie. Ma jedno wyjście odseparowane drugie zasilane. Dasz taki z obu stron i po sprawie. Kwestia tylko pasma ale myślę, że to zadziała.

PC

Reply to
PC

Nie będę kupował czegoś, czego i tak nie wykorzystam. Wiem jak działa taki separator, to po prostu 2 kondensatory po obu stronach. Pytanie tylko, czy napięcie zasilające podczas włączenia urządzenia nie zepsuje toru wejściowego innego urządzenia i toru wyjściowego kamery, mimo, że zastosuję za kondensatorami 2 lub 3 zwykłe diody połączone w szereg i odpowiednio włączone. Napięcie sygnału video to około 0.7V.

O takie coś:

formatting link

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Zygmunt M. Zarzecki pisze:

Niestety marnie, bo sygnał złożonej wizji to nie czyste w.cz. - ma składową stałą, którą tym sposobem zgubisz, będzie tracić synchronizację...

Reply to
BartekK

Użytkownik "BartekK" snipped-for-privacy@NOSPAMdrut.org napisał w wiadomości news:gmmnv5$bi4$ snipped-for-privacy@atlantis.news.neostrada.pl...

[...]
[...]

Którą to "zagubioną" składową stałą można w banalnie prosty sposób ozyskać. BTW - brak skladowej stałej nie prowadzi do utraty synchro, a "jedynie" do niewłaściwego (zafałszowanego) odtwarzania luminancji obrazu. Lektura uzupełniająca: Tadeusz Masewicz "Telewizja dla praktyków", WKŁ 1982, strony 188 do 191.

Krzysztof Kucharski

Reply to
Krzysztof Kucharski

Sygnał video composite się pod w.cz. nie kwalifikuje. Aj, czyli nici.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

W jaki sposób?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Użytkownik "Zygmunt M. Zarzecki" snipped-for-privacy@malpa.zarzecki.kom.wytnij.malpe.zmien.kom.na.com> napisał w wiadomości news:gmmo23$cji$ snipped-for-privacy@news.interia.pl...

[...]
[...]

Najprościej - w układzie diodowym. Dioda + rezystor + kondensator. Opis w źródle podanym przeze mnie.Ewentualnie: Praca źbiorowa "Pomiary urządzeń telewizji czarno-białej i kolorowej", WKŁ 1983.

Krzysztof Kucharski

Reply to
Krzysztof Kucharski

2 kondensatory + 2 dławiki!! Co by składowej zmiennej nie "zjadł" zasilacz ani kamera ;)...
Reply to
Konop

Mógłbyś mi zaoszczędzić czasu na wyjście do biblioteki?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Nie będzie takie proste, bo sygnał video ma dosyć szerokie pasmo - od kilkudziesięciu Hz do kilu MHz. Pewnie by się dało zastosować jakieś "miękkie" zasilanie o podwyższonym napięciu, ale prościej już dać modulator. Po co chcesz tak kombinować? jest mnóstwo kabli wielożyłowych na rynku, zresztą obecnie prawie wogóle nie stosujemy w monitoringu koncentryków - tylko skrętka kat.5 albo i mniej.

Mirek.

Reply to
Mirek

Modulator nie wchodzi w grę, bo to koszt porównywalny do najtańszej malutkiej bezprzewodowej kamery CMOS z odbiornikiem, a ja mam przyzwoitą CCD w pancernej obudowie.

Napisałem *takiej jak*. Chodzi o filmowanie sportów ekstremalnych, wstrząsy rozwalają kable i łączenia. Wierz mi, o filmowaniu i problemach z tym związanych wiem niemal wszystko. Używałem różnych, nawet w oplocie stalowym (stalowy oczywiście strasznie ciężki), łamią się, oczywiście przewód to linka. Używałem już z 5 różnych kabli, nawet takiego 3 żyłowego po 10zł/m.

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Każdy kabel można urwać, nie rozumiem dlaczego pojedynczy przewód koncentryczny miałby być mocniejszy od podwójnego. Na małym odcinku zresztą nie musisz mieć ekranowanego przewodu, weź np. taki 3x0,75 od przedłużacza - mieliśmy starą głowicę obrotową z kamerą na 220V - pracowała non stop i regularnie co pół roku wymienialiśmy ten przewód albo koncentryk (linka). Założyłem w końcu trzy przewody spiralne od słuchawki telefonu, dwoma szło zasilanie (bo bałem się o izolację) a jednym wizja. Działało to coś koło dwa lata kiedy to w końcu wymieniono tą kamerę na zintegrowaną.

Mirek.

Reply to
Mirek

Użytkownik Mirek napisał:

A nie lepiej bezprzewodowo? skoro takie problemy z przewodami

pawell

Reply to
pawell32

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.