Zamiast wytrawiania - Manhattan style construction

W tej konstrukcji:

formatting link
auror projektu zrobił płytki w stylu nazywanym "Manhattan style construction". Czy za tą metodą kryją się jakieś szczególne właściwości rf takiej konstrukcji (pole masy "po całości") czy to tylko kompromis między "pająkiem" a płytką drukowaną/trawioną?

Co ciekawe sprzedaje się gotowe pady do takiego montażu:

formatting link
formatting link

Reply to
Marek
Loading thread data ...

Użytkownik "Marek" snipped-for-privacy@fakeemail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Chyba dwojako - łatwiej zrobić, odpada bujanie się z trawieniem, kompromisem to mogę osobiście powiedzieć, że chyba jest, a jako takie, to nowością nie jest, gdyż już ponad ćwierć wieku temu zetknąłem się z takim "stylem". Tylko, że on nie był zbyt częsty... a i nie pamiętam, gdzie o tym czytałem, a także widziałem próbkę. To co tutaj, jest po prostu dość sporo rozbudowane wobec tamtego.

Ano, tamto z moich dawniejszych czasów, to prostsze było, poprzestało na kwadracikach z dwustronnego laminatu, kwadraciki przytwierdzało się do płytki "bazowej", a do drugiej strony lutowało się końcówki elementów, tworząc rzeczywiście coś w rodzaju pajęczyny, tylko trochę porządniejszej :) Bo nie rozpadającej się od podmuchu najlżejszego wiatru :))

Reply to
ACMM-033

Dnia Wed, 16 Sep 2015 23:38:12 +0200, Marek napisał(a):

Mam wrazenie, ze w tym przypadku chodzi o efekty artystyczne. Faktycznie - dobry artysta.

A te klejone pady ... chyba dosc spora pojemnosc maja do masy. Na RF moze przeszkadzac.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 17.09.2015 o 01:40, J.F. pisze:

Nie większą jak ścieżka w warstwie top do pola masy w warstwie bootom :-)

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Grzegorz Kurczyk pisze:

[..]

Oj chyba jednak większą, ścieżka to np 10mils x 5cm a tu masz kwadrat

1cm/1cm (na oko).
Reply to
AlexY

użytkownik Marek napisał:

Nic nadzwyczajnego tam nie widzę. Zaleta taka że nie trzeba płytki rzeźbić przed komputerem. A co do gęstości upakowania jeśli można tak nazwać,

20 czy 30 lat temu np. RADMOR 3111 miał większą.
Reply to
bronek.tallar

Dla jednego to zaleta, dla drugiego wada.

Dla mnie wada.

Reply to
Gof

W dniu 2015-09-17 o 16:11, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Tyle, że chyba nie zauważyłeś, że autor tej konstrukcji ma totalnie wyjebane na "gęstość upakowania". Zdaje się, że wg. niego "gęstość upakowania" jest dla biednych.

JK

Reply to
JK

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.