Wzmacniacz ADSL

Loading thread data ...

W dniu 2011-04-18 14:12, qlphon pisze:

To ze masz kiepski sygnal to nie jest wina tego ze linia jest dluga, tylko ze ma kiepskie parametry. Zapomnij zeby pozwolili ci wstawic cokolwiek do ichniej szafki tym bardziej sprzetu made in usa bez homologacji w eu.

Reply to
Zakarm

Życzę powodzenia ale sukcesów nie wróżę.

Chyba, że im przynosisz 10++ kplz na miesiąc to może Twój opiekun będzie w stanie jakoś pomóc. ale na pewno nie przez wpięcie niewiadomojakiego sprzętu w ich infrastrukturę.

Piotrek

Reply to
Piotrek

W dniu 2011-04-18 14:12, qlphon pisze:

Przede wszystkim zmień modem na taki który lepiej pracuje na długich liniach jeśli twój nie jest pod tym względem optymalny. Ja za radą z usenetu zmieniłem router z Pentagrama 6631 na Netgear DGN2000 i zamiast rozłączeń co pół godziny i synchronizacji o 1Mb -1,5Mb mniejszej niż prawidłowa mam jedno, dwa zerwania dziennie w najgorszej sytuacji i synchronizację zazwyczaj o prawidłowej wartości. Mam 6Mb na 3,5 kilometra od centrali. I dalej mam możliwość zmiany software i dalsze zwiększenie stabilności, tyle że skoro nie siedzę w sieci 24 na dobę to trafić na rozłączenie podczas pracy zdarza mi się raz na tydzień i nie chce mi się już kombinować.

Reply to
Padre

Dla mnie jest ważniejsze żebym miał stabilny i szybki internet niż maksymalnie szybki transfer po WiFi bo ten jest i tak wystarczający. Niestety wszystkie testy routerów ADSL obejmują głównie część LAN a współpraca z linia ADSL wydaje się panów recenzentów wcale nie interesować, wiadomo że na mojej linii na każdym dostępnym w sprzedaży routerze miałbym stabilny internet 1Mb i mógłbym ekscytować się transferem plików miedzy komputerami albo ilością kresek sygnału WiFi w piwnicy ale testerzy zapominają że istnieją ludzie nie mieszkający w dużych miastach dla których szybkość łącza nie jest kwestią ceny tylko możliwości technicznych. Jak często konfiguruje się router, żeby jej łatwość miała istotny wpływ na ocenę funkcjonowania sprzętu? Czy router jest nie warty zakupu poniewaz przycisk resetu znajduje się nie w tym miejscu menu które odpowiadało by panu redaktorowi? Już nie komentuję tego, że główną wadą tego routera ADSL jest kłopot z konfiguracją kiedy nie dysponujemy łączem ADSL...

Przeczytałem test z linku, tak jak myślałem, całe porównanie routerów opiera się wyłącznie na ocenie jakości WiFI w trybie n a router ADSL to jednak trochę większą funkcjonalność.

PS U ojca w czasopismach motoryzacyjnych czasem czytuję recenzje nowych aut, wydaje się że jednym z najpoważniejszych problemów jest brak uchwytu na kubek z napojem.

Reply to
Padre

W dniu 2011-04-19 09:45, qlphon pisze:

OIDP to kilka lat temu klientom stawiałem inny modem DSL (to też ADSL) tylko od Tepsy ciężko uzyskać dane do konfiguracji :(

Reply to
Adam

Użytkownik Pszemol napisał:

A dokładnie technologia ADSL. Internet DSL i Neostrada, to tylko nazwy handlowe. Obie usługi mogą wychodzić nawet z tej samej półki na centrali. Różnica tylko w konfiguracji. Maciek

Reply to
Maciek

W dniu 21.04.2011 20:57, Maciek pisze:

A rzeczona konfiguracja to m.i. vci, vti i enkapsulacja - bez podania prawidłowych synchronizacji nie będzie.

Reply to
Michoo

On Thu, 21 Apr 2011 21:04:29 +0200, Michoo napisał:

Synchronizacja będzie. Wystarczy że Annex będzie odpowiedni i modulacja (zazwyczaj jest autodetekcja). VCI/VPI to warstwa ATM.

Reply to
Verox

On Fri, 22 Apr 2011 10:46:25 +0200, qlphon napisał:

Mam ponad 1000 własnych klientów na własnych liniach DSL, daleko mi od teoretyzowania.

Oczywiście, ponieważ usługa DSL TP działa na innej parze VPI/VCI (coś jak vlan w ethernecie)

Oczywiście - patrz wyżej, lądujesz w innej usłudze.

Czy ja powiedziałem że nie? Jedyne co napisałem to tyle że będzie synchronizacja (czyli podniesie się warstwa ADSL).

To sie nazywa regenerator.

Reply to
Verox

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.