Wypełniacz do rurki z czujnikiem temperatury

Witam,

Co poza silikonem nadaje się do wypełnienia czujnika temeperatury w postaci sensora włozonego do metalowej rurki zaspawanej na jednym końcu, a z drugiej strony otwór, gdzie wkłada się czujnik na kabelku. Mozna wypełnić silikonem a potem jakąś żywicą, która wzmocni to mechanicznie w jeden element. Czy są tanie rozwiązania - żywice, które moją dobra przewodność cieplną i pozwolą na wypełnienie całej rurki bez silikonu przewodzącego ? Chodzi o uproszczenie produkcji - żywica zastygająca wypełniająca całą rurkę z czujnikiem.

Pozdrawiam

AKel

Reply to
Andrzej Kasprzak
Loading thread data ...

Powitanko,

Jaki zakres temp i co to znaczy dobra przewodnosc cieplna? Jak zalejesz zywica, to juz na wieki wiekow... Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

no wiesz - chodzi o to, żeby żywica znacznie nie opóźniała odpowiedzi czujnika na zmiany temperatury - to jest względne, ale jeżeli chodzi o liczby to mozna porównac z przedwodnością silkonu- pasty przewodzącej. Temperatury od -20 do +140 stopni.

pzdr AKel

Reply to
Andrzej Kasprzak

Użytkownik "Andrzej Kasprzak" snipped-for-privacy@alpha.net.pl> napisał w wiadomości news:d1m3dq$pfh$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Może coś takiego ?

formatting link
Nie wiem czy to tanie i daje się kupić w ilości jednak kropelka za jeden grosz.

Reply to
SP9LWH

Użytkownik Andrzej Kasprzak napisał:

Albo dobre albo tanie, ja dobrych I tanich zalew nie spotkałem. Silikony "domowe" są na occie i sie nie nadają, podobnie pseudoprofesjonalne zalewy do elektroniki produkcji zakładów w Sarzynie - powodują korozję. Ceny zalew profesjonalnych to o ile pamietam ~300zł za kilogram. Są i elastyczne i zastygające na kamień i przewodzące ciepło prawie jak metal. Stosowanie marnych wypełniaczy i zabezpieczeń powierzchni płytek mści się.

Reply to
A.Grodecki

Przypomniałem sobie o innym problemie - taki wypełniacz nie zawsze dobrze przylega do czujnika kable czy pechowe ułożenie czujniak może spowodowac że pojawi sie powietrze - wtedy kontakt termiczny jest masakrystyczny :)

AKel

Reply to
Andrzej Kasprzak

Powitanko,

Proponuje skontaktowac sie z:

formatting link
(zywice), ale cos pewnie doradza. Ja bym proponowal zalanie czujnika olejem/pasta termoprzewodzaca i tylko samo uszczelnienie wykonac zywica lub silikonem (np samopchodowym do 350 oC), ze wzgledow o ktorych pisales nizej. Przykladowo: naczynko z bardzo cienkiej blach Al w lazni olejowej, przy temp. oleju 180 oC, w miejscu gdzie do dna "przykleil sie" pechezyk powietrza nastapil lokalny spadek temp. o ok. 15 oC. Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

W artykule <d1mjhr$n7o$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl> autorem którego mieni się A.Grodecki, napisano:

Polastosil (przezroczysta guma silikonowa) nie dawał takich efektów.

Reply to
JS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.