stacja dyskietek TEAC

Loading thread data ...

Użytkownik Mancy napisał:

Hmmm... FD235HF to chyba była standardowa stacja 3,5" 1,44MB stosowana kiedyś w PC-tach. Ostatnio znikły one z rynku, ale pewnie dowolny napęd

3,5" z PC-ta będzie pasował. Jeden szczegół może być istotny: niekóre napędy miały zasilanie tylko +5V, starsze modele miały +5V i +12V.

Pozdrawiam Grzegorz Kurczyk

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Ogolnie poszukaj stacji panasonica ju 257 - maja duzo zworek, chyba musisz polazic po komisach i rupieciarniach z kompami - stare napedy fdd maja wlasnie duzo zworek i sprobowac trafic na taka na ktorej uda sie ustawic konfiguracje twojego napedu - moze bedziesz mial wiecej szczescia i trafisz na teaca? i jednak sprobuj naprawic swoja stacje - poszperaj troche w dokumentacjach - komputery takie jak Amiga mialy dosyc dobrze opisane zworki do roznych napedow (hint - aminet)

Reply to
PAndy

Witam, ogólnie ciężka sprawa z zastępstwem; walczyłem z flopem do E-86; w końcu serwis Rolanda w Krakowie; skasowali słono. Rzuć okiem na opis pinów do FD235HF:

formatting link
ustawienia zworek w twoim flopie,może się coś wymyśli

Pozdro.. Rycho

Reply to
Rycho

Heh... Ten temat potencjalnie mnie interesuje, gdyż mam Rolanda XP-80 (praktycznie to samo co XP-50), więc jak się czegoś dowiesz, to prosiłbym o informacje.

Pozdrawiam, CyberDe@th.

PS. Co się dzieje, że musisz stacje wymienić? Sprawdzałeś(aś) w trybie serwisowym?

Reply to
CyberDe

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.