Re: Co inicjuje obrót compactu?

Czesc. Najpierw mechanizm daje znac elektronice, ze kieszen sie zamknela. Potem elektronika przesuwa czytnik do pozycji home (jesli tam nie byl). Potem wlacza sie laser i probuje sie zogniskowac na plycie. Jesli zobaczy plyte, to zaczyna krecic plyta. Moze cos pominalem, ale w skrocie tak to jest. teedd

Reply to
teedd
Loading thread data ...

Aby zaobserowac caly proces od poczatku, nalezy tak rozebrac naped, aby widziec z gory czytnik. Przy wylaczonym zasilaniu delikatnie sprobowac przesunac czytnik na zewnatrz (nic na sile!). Wlaczyc zasilanie, Mozliwe, ze cd rom juz wtedy przesunie czytnik do home. Otworzyc kieszen i zamknac - BEZ PLYTY. Patrzac z gory, mozna zauwazyc, ze zaswieci sie laser i zacznie wykonywac ruchy gora-dol pare razy. Chce sie zogniskowac. teedd

Reply to
teedd

Nie zakladaj obudowy od cdromu podlacz do niego zasilanie wysun i wsun kieszen, laser powinien sie zapalic na czerwono, a jego soczewka powinna sie zblizac i oddacac w kiedunku plyty (ktorej nie wsadziles).

Reply to
DjAvX

przeciez to swiatlo jest ogniskowane w niewielkiej odleglosci od samej glowicy wiec jak moze uszkodzic wzrok? chyba nikt nie zamierza przykladac oka tak blisko

Reply to
karlos

dead pixele hehe a potem matryca do serwisu ;-)

Reply to
karlos

Fri, 11 Jul 2003 21:26:08 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Marek" snipped-for-privacy@klub.chip.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Troche watkow temu bylo. Najpierw sprawdza czy ma plyte i dopiero potem kreci (jezeli wykryje).

Reply to
BLE_Maciek

Fri, 11 Jul 2003 22:40:24 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Marek" snipped-for-privacy@klub.chip.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

To zalezy od napedu. Niektore wlasnie jak sprawdzaja czy jest plyta to migaja.

Reply to
BLE_Maciek

Fri, 11 Jul 2003 23:32:28 +0200 jednostka biologiczna o nazwie Tomasz Wójtowicz snipped-for-privacy@wp.pl.NOSPAM> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Zwroccie tez uwage ze plamki sa TRZY !. Dwie sluza do sledzenia sciezki, a srodkowa do czytania. Rozdzielenie uzyskuje sie umieszczajac specjalne szkielko w glowicy laserowej. Czujnik natomiast (matryca fotodiod) w glowicy laserowej wyglada tak (font nieproporcjonalny):

+-+ | | +-+-+-+ | | | +-+-+ | | | +-+-+-+ | | +-+

Cztery fotodiody po srodku odczytuja dane i roznice z nich sluza dodatkowo do korekcji ogniskowania (ruch soczewki gora-dol, regulacja potencjometrem "focus" albo "error feedback"), natomiast dwie na brzegach sluza do sledzenia sciezki (ruchy soczewki na boki).

Reply to
BLE_Maciek

Fri, 11 Jul 2003 23:36:26 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "karlos" snipped-for-privacy@tlen.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

IMHO czerwien lub podczerwien i to z lasera o tak mikrej mocy (mniejsza niz w popularnych wskaznikach "dlugopisowych"), nie jest w stanie wyrzadzic powznych uszkodzen w oku, jezeli popatrzy sie krotko.

Reply to
BLE_Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.