Przekaźnik sygnałowy do wyboru wejścia pom

Witam

Potrzebuję przekaźnik sygnałowy monostabilny DPDT 24VDC do przełączania wejść na miernik indukcyjności. Co polecicie z praktyki, co wprowadzi minimalne błędy pomiaru? Będzie to wykonane jako moduł zewnętrzny a nie do zabudowy w miernik.

Pozdrawiam.

Reply to
Irokez
Loading thread data ...

Zwróć uwagę na materiał styków, te standardowe nie są przeznaczone do małych prądów.

Reply to
Desoft

Pytanie czy sugestia? Jak sugestia to stycznik i pomiarówka nijak ma się ze sobą, choćby właśnie na minimalny prąd.

Reply to
Irokez

W dniu 2019-01-16 o 21:45, Desoft pisze:

Właśnie.. Kiedyś miałem fajny generator-analizator widma Marconiego ale nie zwróciłem uwagi jakimi przekaźnikami strzelał w środku przełączając pasma.

Ogólnie myślałem najpierw o kontaktronach. Finalnie jednak chyba bardziej telekomunikacyjne lepsze będą, na przykład Fujitsu FTR-B3 znalazłem:

formatting link
chyba że nie to wyprowadźcie z błędu ;)

Pozdrawiam.

Reply to
Irokez

Użytkownik "Desoft" snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:q1o555$9bc$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Przekaźniki "C" maja to rozwiązane dość prosto - styki są samoczyszczące mechanicznie.

Reply to
HF5BS

Dnia Wed, 16 Jan 2019 22:50:33 +0100, Irokez napisał(a):

To pewnie specjalnymi. Takimi RF, na koncentryk.

O ile w ogole przelaczano tam RF, a nie tylko napiecia sterujace jakimis diodami..

J.

Reply to
J.F.

[...]

Mogą być na koncentryk, mogą być do wlutowania. W sprzęcie pomiarowym nadal się stosuje przekaźniki, bo one zapewniają największą liniowość, i trudniej je ubić silnym sygnałem. W przypadku wysokich RF są to precyzyjne i drogie konstrukcje, głównie dlatego ze trzeba zachować stałą impedancję w całym torze przesyłowym. A tak wyglądają takie przekaźniki w środku:

formatting link
?t=2811 Jacek.

Reply to
Jacek Radzikowski

W dniu 2019-01-17 o 02:28, Jacek Radzikowski pisze:

Przełączano przekaźnikami. Pasmo wprawdzie do 1GHz (a może lekko więcej) ale stroiłem tym nadajniki RSŁA 160MHz więc trochę tych wat musiał na siebie przyjąć.

no tutaj to są czadowe :) no ale 26.5GHz

Reply to
Irokez

W dniu 2019-01-16 o 22:53, HF5BS pisze:

możesz mnie naprowadzić, co oznacza te "C" i jak je znaleźć?

pozdrawiam

Reply to
Irokez

Użytkownik "Irokez" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:5c40bb1e$0$485$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Trudno jest znaleźć. To są przekaźniki, stosowane w łącznicach K66, jest scena z tą centralą bodajże w filmie "Brunet wieczorową porą", ale mniejsza o to. Praktycznie nie ma linku o tym, ale coś znalazłem.

formatting link
ź nieco w dół, ale kliknij nie na linku pod miniaturką, gdyż wtedy każe ci się logować, lecz kliknij na samym obrazki, pierwszy po lewej z trzech. Jak dobrze się przykrzysz, zauważzysz specyficzną budowę styczek, charakterystyczną dla tego przekaźnika, oraz, OIDP, dla przekaźnika "S", stosowanego w łącznicy MN60. Dla ciekawych - styki i sprężyny są tak zbudowane, że jak się stykają, to wtedy przy dalszym (na 100% tak jest) nacisku, pocierają o siebie, przez co zdrapywane są warstewki syfów, narastające na styczkach, przez co w rezultacie, jakość styku nie pogarsza się (teoretycznie...), jeśli przekaźnik pracuje. Da więc radę popędzić na nich zarówno małe, jak i duże (no, bez przesady) prądy. Same styczki, są wobec siebie prostopadłe, więc mają długości, aby się swobodnie o siebie wycierać.

Reply to
HF5BS

Użytkownik "HF5BS" snipped-for-privacy@t.pl napisał w wiadomości news:q1qog0$c0t$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl...

Przzepraszam za literówki... ale mi się klawiatura powycierała...

Reply to
HF5BS

W dniu 2019-01-17 o 21:27, HF5BS pisze:

Jakby te 22 lata temu jak się zatrudniłem w TP a niedługo potem jak wycinało się Strowger'y, Pentaconty itp., bym wiedział że dziś potrzebuję przekaźnik, to bym sobie kilka zostawił ;)

jednak pójdę w kierunku tych sygnałowych Fujitsu.

zdrówko

Reply to
Irokez

Tutaj nie chodzi o samoczyszczenie. Poszukaj dowolnej karty katalogowej przekaźnika.

I przykładowo RSM850: Materiał styków: AgPd/Au Minimalne napięcie zestyku 10mV Znamionowy prąd 0,5/2A Minimalny prąd zestyku 0,01mA Rezystancja styku 50mR

A taki miniaturowy przemysłowy R2N: Materiał styków: AgNi Prąd styków 12A Minimalny prąd styku 5mA Rezystancja styku 100mR Napięcia minimalnego nie podają - nie ta półka

Reply to
Desoft

Działa bezbłednie, ze względu na materiał (Ag), dużą powierzchnie i siłe docisku styków. Chyba, że wczesniej używany był w betoniarce.

--

Reply to
Ilona

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.