Poszukuję moduły graficznego LCD

Witam,

poszukuję ciekawie wyglądającego modułu LCD graficznego, w rozsadnej cenie (do 100 PLN), o rozdzielczości rzedu 128x64 mieszczącego się płycie czołowej o wysokości 2U (niecałe 10 cm).

Liczę na pomoc osób, które z różnych przyczyn widziały na własne oczy i wiedzą gdzie i za ile kupić.

Ma posłużyć do wyświetlania regulowanych charakterystyk urządzenia audio.

Dziękuję i pozdrawiam

Roman Rumian

Reply to
Roman Rumian
Loading thread data ...

Witaj

Ostatnio widzialem w Wa-wie na Hozej 35 wyswietlacz 128x64 cena jesli dobrze pamietam ok 80 pln (chyba). Podswietlanie LED.

Pozdrawiam Andrzej

Ps. Jesli potrzebujesz pojedynczych sztuk - byly na Allegro.

Reply to
Andrzej Augustynowicz

ja widzialem w semiconductorbank,WGE, 128*64, za bodajze 80 lub 90 zl, bez generatora znakow, z podswietleniem za pomoaca folii (potrzebne 50..100V AC, kilkaset Hz) - zrobilem nawet keidys projekt na tym, przy czym kupowalem te wyswietlacze na wolumenie po 30zl...mimo ze byly nowe, to trzeba bylo isc do sprzedawcy z urzadzenien i testowac kazdy egzemplarz:) zeby nei biegac kilka razy. Moje byly wszystki OK, ale kumpel kupil kilka padneitych..pech, ale dalo rade wymeinic. Sprzdawane byly z duzego bialego samochodu..razzem z innymi wyswietlaczami i elementami w ilosciach hurtowych. firma nazywala sie cos chyba na S....:)

Reply to
greg

Użytkownik greg napisał:

Sławmir. Mam tego ze 150szt. Wszystkie sprawne, choć z demobilu, osobiście sprawdziłem specjalnym testerem, gwarantuję. Niektóre z podświetlaniem (folia) a niektóre bez, niektóre wymagaja oczyszczenia. Bez podswietlenia są lepsze, jesli do użytku w ciągu dnia, bo mają większy kontrast. Jak ktoś potrzebuje, odsprzedam po 25zł, ale po minimum 8 szt (200zł, żeby pakowanie miało sens.

Do sprzętu audio najlepsze są VFD, ale taki graficzny VFD kosztuje z

500zł albo i lepiej, niestety. Używam zwykych 2x16, a i te kosztują po 200zł.
Reply to
A.Grodecki

Masz je jako gotowe moduly, czy wymagaja jeszcze sterownika ?

Reply to
T.M.F.

Użytkownik T.M.F. napisał:

To są standardowe wyświetlacze ze sterownikami HD-kompatybilnymi. Czyli powszechnie znany interfejs. Różnica miedzy garficznymi a tekstowymi polega głównie na tym, że wrzuca się tam wartosci bitów on/off a nie kody ascii znaków. Przetwornica ujemnego napięcia jest też wbudowana, oczywiście kontrast reguluje się potencjometrem albo czymś kompatybilnym. Wyświetlacze mają wlutowane złącze szpilkowe z goldpinów (część męska). PDF-y masowo występują w internecie.

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik A.Grodecki napisał: [..]

to chociaz podaj jaki tam kontroler siedzi bo nie powiem.. zaciekawila mnie Twoja propozycja

Reply to
AlexY

Użytkownik AlexY napisał:

Ten który leży mi pod ręką ma scalaki-odpowiedniki i pewnie ich numery nic nie dadzą. Nawet nie wiem jakich w tej chwili używamy, ale kiedyś kupowaliśmy Powertip-y serii PG 12864. Jest to typowy LCD 128x64 pix ze sterowanikiem, wszystkie są kompatybilne, różnice są tylko w grubości modułu, rozdaju podświetlenia i zdaje się dla różnych producentów nieco potrafi się różnić sposób polaryzacji podłoża (wartośc napięcia).

Te LCD które posiadam, niektóre lekko smużą. Przy dobrym wysrgulowaniu kontrastu jest OK. Ale nie będę ich selekcjonował i dzielił na grupy cenowe, sprzedam jak leci. Cena wydaje się dobra :)

Reply to
A.Grodecki

Dnia 2004-10-30 17:40, Użytkownik Roman Rumian napisał:

Zapytaj tę osobę:

formatting link
Regularnie sprzedaje na Allegro nowe(a przynajmniej na takie wyglądają) wyświetlacze 240*64 z podświetleniem CCFL i sterownikiem T6963C w dobrej cenie.

Reply to
badworm

Użytkownik A.Grodecki napisał:

ehm.. znam HD44870 kompatybilny ? chyba nie nie bo Twoj jest graficzny moj znakowy potrzeba mi jakies zrodlo do pinologii, przebiegow oraz polecen

Reply to
AlexY

Użytkownik AlexY napisał:

Alex, cholera jasna! Odłoż tego depronowca i popatrz:

formatting link
a dokładniej np:

formatting link
czy bardzo dokładnie tu:

formatting link
Jasne że nie jest TAKI SAM, to graficzny, ale w zasadzie steruje się tak samo jak te znakowe, tylko że wyświetla pixele a nie literki i cyferki. Kupującym zrobię ksero, sopko!

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik A.Grodecki napisał:

ups...

[..]

wybacz jesli moje zapytania byly upierdliwe ale stwierdziles wczesniej "Nawet nie wiem jakich w tej chwili używamy, ale kiedyś kupowaliśmy Powertip-y serii PG 12864" co IMHO oznacza ze nie masz pewnosci jaki kontroler napedza, sprawa wyjasniona, dziekuje slicznie, zamowienie pojdzie juz na priv

[..]

PS: skrzydelko jeszcze nie doszlo, moze dzisiaj, na razie strugam inne zabawki do niego, ale to NTG :)

Reply to
AlexY

Panowie,

dzięki serdeczne za informacje, którymi zechcieliście się ze mną podzielić. :-) Generalnie, widzę że to niełatwy ($) temat. Zakupy krótkich i tanich ale przypadkowych czy odzyskiwanych modułów raczej odpada, ale znalazłem już dystrybutorów, z interesującymi ofertami.

Ukłony

Roman Rumian

Reply to
Roman Rumian

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.