[PIC32] USB OTG

Mam kilka pytań do osób, które mają jakieś doświadczenia z obsługą funkcji USB OTG w mikrokontrolerach PIC32 (chociaż zapewne doświadczenia związane z innymi rodzinami mikrokontrolerów też będą przydatne). Do tej pory używałem tylko funkcjonalności USB Host (MSD), opierając sie na przykładach dołączonych do biblioteki MLA od MIcrochipa (obecnie już nieco przestarzała, ale jeszcze nie przerzuciłem się na Harmony).

Do biblioteki dołączony jest prosty program "USBConfig Tool" - klikany generator plików usb_config.c i usb_config.h, w których (jak sama nazwa wskazuje zawarta jest konfiguracja modułu USB).

Na chwilę obecną interesuje mnie osiągnięcie następującej funkcjonalności:

1) W trybie Hosta urządzenia pozwala na zapisywania danych na podłączonym PenDrive - tak samo, jak to robiłem do tej pory w normalnym trybie hosta. 2) W trybie klienta urządzenie udostępnia zawartość pamięci SPI Flash poprzez MSD. 3) W dalszej kolejności rozważam dodanie funkcjonalności klienta CDC i/lub HID.

Gdy próbowałem to sobie wyklikać, trafiłem na kilka dziwnych kwestii, które chciałbym najpierw wyjaśnić.

1) Czym się różni tryb "USB Dual Role" od "USB OTG"? 2) Dlaczego w trybie OSB OTG nie jest możliwe zdefiniowanie wpisu TPL w oparciu o "Class IC", a jedynie "VID/PID"? Czy jeśli chcę używać OTG, jestem skazany na konfigurowanie urządzenia pod współpracę z konkretnym PenDrivem, o konkretnych numerach VID i PID?
Reply to
Atlantis
Loading thread data ...

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.