muduł Ethernet - zał/wył

Witam, poszukuję prostego mudułu Ethernet z serwerem www do sterowania 2 lub 4 przekaźnikami, oraz z możliwością zmiany zawartości strony www do sterowania.

Pozdrawiam Tomek

Reply to
TomekM
Loading thread data ...

Może moduł MMnet01 z propoxu w opcji z pamięcią data flash.

formatting link
doatkowo do tego modułu płyta Evbnet01.

Paweł

Reply to
pawel

Użytkownik "TomekM" <adm[@]chrzanow.pl> napisał w wiadomości news:hp4ags$vml$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl

LaFonera + OpenWRT + 4 tranzystory + 4 rezystory + 4 przekaźniki.

Reply to
Kaczor (c) GSM TEAM PL 2000

W dniu 2010-04-02 18:18, pawel pisze:

Jeszcze tańszy od niego (99zł+VAT) jest w Propoxie moduł MMlpc236x. Można w nim odpalić np. FreeRTOS.

BTW: Jeżeli ktoś zna jeszcze tańsze rozwiązanie ethernetowe, sam też się chętnie dowiem. Cenowo wychodziłby nieźle np. AT91SAM7S128+ENC28J60 (dużo taniej niż SAM7X128+PHY) ale chyba nikt nie robi takich gotowców. Jeszcze. No i trafo obok złącza RJ45 kosztuje 2x mniej niż gniazdko z zintegrowanym trafem.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2010-04-02 10:39, TomekM pisze:

Jeżeli potrzebujesz gotowca do zastosowań przemysłowych (a mniej ważna jest cena) - kup moduł Advantecha:

formatting link
formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

lm3s9790 powinien wyjść taniej, jak już go będzie można kupić :-). Na razie większość dystrybutorów, pokazuje lead time w okolicy 4..5 miesięcy.

A gdzie można w PL kupić takie transformatorki luzem? Przejrzałem ofertę kilku sklepów i jak na razie same komplety (tr.+gniazdo).

Reply to
Zbych

Nie znam Linuxa ale na elektrodzie był opis jakiegoś popularnego routera do ktorego mozna bylo zaladowac prosta wersje Linuxa, mamy gotowiec sprzetowy, tylko wpisac strone.... Na płytce był tam pełny port.... Piotr

Reply to
PP

W dniu 2010-04-04 23:00, Zbych pisze:

O, PHY wbudowane. Wypas. :) Trochę mało Flasha do niektórych zastosowań (128KB). Już nawet Atmel ma SAM'y z 256 i 512KB pamięci Flash.

Jest m.in. w Propoxie (trafo do Ethernetu 10Mbps):

formatting link
Dla porównania gniazko z trafem kosztuje ok. 12zł, a gołe gniazdko ze 2zł.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2010-04-05 07:12, PP pisze:

Oprócz serwera www było potrzebne też sterowanie 4 przekaźnikami - tu by się przydał router z USB z dołączoną przyczłapką załączającą te przekaźniki (chociażby na małym AVRku). Rozwiązanie znacznie droższe w takim razie od płytek z Ethernetem z Propoxu. Router z USB z możliwością odpalenia własnego Linuxa (czyli np. OpenWRT) to już spokojnie ponad 200zł.

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Jak na mój gust większym problemem jest ilość RAMu niż flasha. lm3s9B90 ma 256kB flash i 96kB RAM.

Szkoda, że mają tylko 10Mb.

Reply to
Zbych

W dniu 2010-04-05 17:10, Zbych pisze:

O, to już lepiej. RAMu nigdy nie za wiele.

No wiesz, rozważaliśmy rozwiązanie typu "cokolwiek coby jako-tako działało jako serwer www" czy tym podobne zastosowania. W takim przypadku 10Mbps jest całkowicie wystarczające. No ale jeżeli wymagamy sieci 100Mbps to przydałby się też procek odpowiednio szybki. Ktoś robił testy np. ARM7TDMI śmigającego na 48MHz (jak w płytkach z SAMem 7X) jako serwer www albo ftp? Niby do Ethernet MAC transmisja idzie przez DMA (armowy PDC), ale dane jeszcze skądś trzeba pobrać ew. wymyślić w locie. No i może się okazać, że z tych 100Mbps prawdziwej wydajności pozostanie

10Mbps.
Reply to
Adam Dybkowski

Z listy kompatybilnej BR-6104K na aledrogo w okolicach 50zł... i zamiast migac światełkami możnaby się podpiąć z przekaźnikami, samo programowanie to dla mnie czysta abstrakcja. Pomyślałem jeszcze nad printserverem LPT, pewnie dałoby się wysłać coś na port... Piotr

Reply to
PP

Adam Dybkowski przemówił ludzkim głosem:

Tu nie chodzi o to czy wykorzystam pasmo, tylko o to, że jak dokładam do uC (z MAC) PHY 10/100, to wypadałoby dać transformator 100. A jak na razie nie mogę luzem takiego czegoś znaleźć.

Reply to
Zbych

W dniu 2010-04-02 10:39, TomekM pisze:

Jeśli nie chce Ci się właściwie niczego programować to EM1000 Tibbo. Oprogramowanie darmowe, obsługa sieci wbudowana, stronę www po prostu dołączasz do projektu, 4 szybkie RS, sporo IO, od strony sprzętowej wymaga tylko gniazdka z transformatorem.

Reply to
Andrzej W.

Z listy kompatybilnych z OpenWRT pierwszy z brzegu na Aledrogo chodzi poniżej 50zł, pewnie posiada jakieś LEDy którymi można pomrugać a zamiast nich można wpiąć przekaźniki jak sobie wyobrażam ( oczywiście przez jakiś bufor ). Przychodzi mi też do głowy printserver LPT, z tym pewnie byłoby najprościej... Tak mi sie ostatnio w sieci porobiło że temat stał się osobiście bardzo aktualny więc szukam podobnych rozwiązań. Piotr

Reply to
news..pl

W dniu 2010-04-06 07:45, news..pl pisze:

O, dobrze wiedzieć. Jeszcze do niedawna jedynym sensownym rozwiązaniem z USB był Asus WL-500Gp.

Mimo to nawet we wcześniej wspomnianym Edimaxie BR-6104K na zewnątrz nie ma wyprowadzonego portu USB. Zresztą aby w ogóle zrobić jakikolwiek apgrejd najpierw trzeba dospawać sobie port szeregowy:

formatting link
Tak że w końcu są ze 3 drogi: albo kupienie gotowca (moduł przekaźników Advantecha), albo "pół-gotowca" (Tibbo + kawałek płytki z zasilaczem i złączem Eth), albo w końcu chałupnicza partyzantka w stylu rozgryzania wnętrzności routera. Co kto lubi. :)

Reply to
Adam Dybkowski

Nie wiem ile kosztuje advantech, ale satel ethm-2 ma wejscia, wyjscia po sieci, troche wiecej bajerow i kosztuje zdaje sie kolo 500zl brutto.

formatting link
Michał

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2010-04-08 10:13, Michał pisze:

Chwila - jeżeli mówimy o gotowcach typu "zainstaluj i już" - to płytka od Satela nie ma przekaźników, które (AFAIR min. 4) były wymagane od początku wątku. A jeżeli i tak trzeba dodawać część wykonawczą to moduł Tibbo EM100 wychodzi cenowo lepiej (125 zł):

formatting link
Może pracować w 2 trybach: jako konwerter ETH na RS232 albo moduł ETH sterujący 6 niezależnymi liniami I/O.

A gotowiec Advantecha (ADAM-6066) kosztuje 168 Euro, więc tylko nieznacznie więcej niż goła płytka Satela.

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, Zastosowanie płytki SATELA jest bardzo kuszące, biorąc pod uwage zastosowany softawe. Największym do tej pory kłopotem, jest konieczność zabodowania w urządzeniu własnej stronyy WWW do styerowania przkaźnikami - pod konkretne zastosowanie. Znalazłem kit firmy AVT: AVT966

formatting link
wygląda na to, ze to jest to czego szukałem. Biore sie w takim razie za robote.

Pozdrawiam Tomek

Reply to
TomekM

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.