Gniazda goldpin SMT przelotowo

Witam, poszukuję gniazda 15 pin, 2,54mm jednorzędowe, które można zamontować od spodu płytki powierzchniowo a od góry przez otwory wprowadzić piny gold pinów.

Znalazłem: SSM-115-L-SV . gniazdo PCB, płytka-płytka, 2.54 mm, 1 rzędy/-ów, 15 styki/-ów, U Farnella ale trochę żal mi zapłacić ponad 70zł /szt z dostawą aby się przekonać czy będą pasować. Pomoc techniczna dostępna jest tylko dla zarejstrowanych użytkowników... a nie wiem czy będą mi w stanie pomóc.

Stosował, ktoś takie rozwiązanie i może polecić jakiś konkretny typ? Widziałem takie rozwiązanie w falowniku AB ale oznaczeń złącza brak...

Reply to
Rutkowski, Jacek
Loading thread data ...

poniedziałek, 27 września 2021 o 13:09:58 UTC+2 Rutkowski, Jacek napisał(a):

Hmmm, nie potrafię sobie do końca wyobrazić, o co Ci może chodzić. Chcesz "dziurki" na piny mieć z jakiegoś powodu koniecznie od spodu, ale coś z pinami (zapewne drugą płytkę) nasadzać od góry? Jakiś powód, że chcesz mieć tak blisko siebie laminaty?

Na samtec.com wyskoczyła mi propozycja darmowych próbek. To amerykanie, więc dają - do mnie właśnie idzie paczka z TE connectivity ;>

Ale chyba ta część się do tego, co wyżej napisałem, nie nadaje - co prawda mocowanie powierzchniowe i nóżki wystają na boki, i być może nawet są otworki od spodu - ale chyba są mniejsze niż te od góry. I nie sądzę, by producent przewidział takie zastosowanie.

Reply to
Dawid Rutkowski

W dniu 9/27/2021 o 3:42 PM, Dawid Rutkowski pisze:

z

Chcę wyświetlacz 3,5" umieścić z góry na płytce z goldpinami na klasycznych gniazdach a pod nimi NodeMCU ESP8266 właśnie bardzo blisko laminatu ale bez lutowania. Aby była możliwość szybkiej podmiany wyświetlacza lub ESP bez lutowania.

Właśnie podobne do nich widziałem w falowniku ale za cholerę nie jestem w stanie zweryfikować tego bez zakupu chociaż 2 sztuk tego złącza. Bo tyle potrzebuję do prototypu, który będzie pewnie jedyną sztuką w najbliższym czasie wykonaną. A kupowanie 2 złącz za 28zł + 35zł za przesyłkę to trochę drogo szczególnie bez pewności czy będą dobre.

Właśnie wysłałem zapytanie do Samtecha czy można tak użyć tego złącza. Zobaczymy czy coś odpiszą.

Reply to
Rutkowski, Jacek

Dawid Rutkowski wrote on 27.09.2021 15:42:

Chodzi o taki rodzaj gniazda SMD, przez które gold piny mogą przejść na wylot przez PCB:

formatting link

Reply to
Zbych

Rutkowski, Jacek wrote on 27.09.2021 13:09:

Jeśli szerokość nie jest zbyt krytyczna to daj dwurzędowe gniazdo SMD

2x15 pinów i zostaw jeden rząd bez dziurek w PCB:
formatting link
Są też listwy jednorzędowe, ale krótsze niż chcesz, możesz spróbować złożyć z dwóch:
formatting link
Reply to
Zbych

Zbych wrote on 27.09.2021 20:46:

formatting link

Reply to
Zbych

W dniu 9/27/2021 o 8:32 PM, Zbych pisze:

Takkkkk

formatting link
są idealne, jeśli da się przelotowo je wetknąć to 5 razy taniej od SSM-115-L-SV i do tego od ręki w tme dostępne. Jeden pin więcej nie przeszkadza, zostanie na końcu bez dziurki.

Dzięki za pomoc. Zamówię i sprawdzę.

Reply to
Rutkowski, Jacek

poniedziałek, 27 września 2021 o 20:14:27 UTC+2 Rutkowski, Jacek napisał(a):

Chyba sobie wyobraziłem, jak to ma wyglądać. W sumie nie zyskasz prawie nic na grubości całego układu (w porównaniu do tego, jakbyś ten esp włożył po prostu od spodu), ale zyskasz na powierzchni (tracąc na grubości - chyba że i tak pod spodem płytki mają być jakieś elementy) i na łatwości serwisowania - dostęp do wszystkiego od góry. Ale czy schowanie nodemcu pod wyświetlaczem nie spowoduje kłopotów z wifi/bt?

Czy mi się wydaje, czy te nodemcu mają trochę krótsze niż zwykle goldpiny? Doliczając grubość płytki i plastik na goldpinach na nodemcu (chyba że masz zamiar go zdjąć) dobrze by się sprawiły gniazda o zmniejszonej wysokości - ale czy są takie do 0,1", czy też są tylko do 2mm, to nie wiem.

Dobrze, że coś się znalazło w TME, bo z tymi próbkami to nie taka prosta sprawa - do Warszawy przyleciały rano - i od rana załatwiam formalności celne, dobrze, że DHL w tym mocno pomaga - ale np. musiałem im przetłumaczyć fakturę. Faktura dziwaczna - na stronie kabel kosztuje 101 euro, a na fakturze 53 dolary. Może to jeszcze dawno-niedawne ceny - np. wtyczki M12 z EN45545 kosztują teraz po 50 euro - te, co są w magazynie - a te, co ich nie ma, mają jeszcze wpisaną starą cenę 13 euro :(

Reply to
Dawid Rutkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.