Gdzie w Warszawie można kupić alarm?

Gdzie w Warszawie można kupić alarm?

Gotowy oczywiście, w sklepie, żeby można było pooglądać.

I żeby nie był satela, i tani. Znaczy, żeby był wybór.

Ale do samodzielnej instalacji, nie szukam firmy instalującej.

Reply to
meteor
Loading thread data ...

Dnia Wed, 1 Feb 2012 08:00:34 +0100, meteor napisał(a):

Satel w zasadzie nie ma konkurencji w kraju. Trochę jedynie szkoda że wycofali z produkcji naprostsze (i najtańsze) centralki CA4-M. Jeśli masz zamiar zrobić alarm na więcej niż 3-4 czujki, to tylko Satel.

Reply to
Jacek Maciejewski

Polecam centrale Palko - lepsze i tańsze od Satela

PALKO - mgr inż. Paweł Kowalewski ul. Polna 10/14

Mozna tu obejrzeć, przetestować i kupić !

Reply to
adamtur

Dnia Wed, 1 Feb 2012 02:24:28 -0800 (PST), snipped-for-privacy@poczta.fm napisał(a):

Zajrzałem do cennika. Fakt, czegoś tak taniego jak: CS-0391- Analogowa cztery linie + sab.Obud z zasil. 204,00 / 250,92 w Satelu się nie kupi (no, prawie porównywalna będzie CA5 zastosowana bez manipulatora). Ale reszta już dosyć porównywalna. Ważna jest też znajomość produktów danej firmy na jakimś terenie. Zawsze można liczyć że znany produkt zostanie obsłużony przez kogoś nawet po 10 latach :) A Satel to już pewna tradycja. Tym niemniej dzięki za informację o Palko, może się przydać. Trochę już odstałem od branży :)

Reply to
Jacek Maciejewski

Dzięki za dane, ale ja nie chcę centrali, szukam prostszego alarmu

1czujka ruchu lub jakaś magnetyczna na drzwi najlepiej bezpośrednio połączona z nadajnikiem
  • odbiornik
  • ewentualnie akcesoria:(zasilacz, przystawka dźwiękowa do odbiornika)

W internecie jest często komplet nadajnik

  • odbiornik
; w dostępnej cenie; ale za każdym razem gdy pytam mejlowo handlowca, rozmowa urywa się po jednym z pytań: czy można przyjechać i kupić? lub czy sprzedawca zademonstruje działanie?

Reply to
meteor

Użytkownik "meteor" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:jgc266$oc4$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Nie rozumiem co chcesz osiągnąć? Jaki nadajnik i odbiornik? Szukasz jednej czujki bezprzewodowej czy systemu alarmowego?

Może ten Elmes spełni Twoje oczekiwania:

formatting link
Do kupienia w Warszawie w AAT, JANEX, ALPOL itp.

Reply to
yabba

Dnia Wed, 1 Feb 2012 22:58:43 +0100, yabba napisał(a):

On szuka alarmu na 1 czujkę składającego się tylko z czujki :) Niestety, tak nie ma. Alarm trzeba zasilić więc potrzebny zasilacz i akumulator, Alarm trzeba właczyć i wyłączyć więc potrzebny szyfrator/manipulator/odbiornik bezprzewodowy z pilotem. No i alarm musi coś zrobić po zadziałaniu więc potrzebny organ wykonawczy, np. tzw. kojak, modem telefoniczny czy internetowy itd. Napisz jak chcesz zasilić, włączać i wyłączać alarm i co on ma robić po naruszeniu to dostaniesz coś w rodzaju projektu.

Reply to
Jacek Maciejewski

Alarm z powiadomieniem radiowym na np. 500m. Gdy złodziej otwiera pilnowane drzwi np. czujką magnetyczną , nadajnik połączony z czujką, lub stanowiący z nią całość wysyła sygnał (w internecie były różne wersje, także przy okazji wyjące syreną alarmową- której nie wymagam), odbiornik odbiera sygnał i zapala się w odbiorniku dioda.

Zwykle taki zestaw wymagał dodatkowo zasilacza od strony odbiornika, nadajnik był na baterie, zasilacz do nadajnika na życzenie. Ponieważ w odbiorniku zapala się tylko dioda, co wydaje się niewygodne, potrzebna była by przystawka krótko piszcząca w momencie zapalania się diody.

Najlepiej w zestawie z odbiornikiem. Są takie w internecie. Ten w linku ma krótki zasięg, 100m, zwany jest zwykle pilotem, nie wiem czy fachowo, ale takie jest słownictwo w internecie.

Nie podają zasięgu a nazwa nie sugeruje 500m, dodatkowo urządzenie jest "za dobre " dla mnie, ja nie potrzebuję podłączania 32 czujek, a oni mniejszegonie mają.

bez odpowiedzi.

Odpowiedź gorsza niż jw.Podali numer telefoniczny do instalatora. W rozmowie instalator odmawia podania szczegółow, nachalnie chce wepchać się do domu. Podobna odpowiedź dwukrotnie, handlowiec nie przyjmuje do wiadomości, ze zestaw ma być "na wynos".

Reply to
meteor

Użytkownik "meteor" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:jgep69$rbu$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

500m to jest dużo lub mało, w zależności, co pomiędzy tymi punktami sie znajduje. We Wrocławiu w pobliżu nadajników Policji nawet na 30m sprzęt na 500m wymieka.

Zatem: w zależności od wartości zabezpieczaneo mienia, należy podjać ODPOWIEDNIE ŚRODKI. W zasadzie rozumiem, że chodzi o bezprzewodowy DZWONEK a nie alarm - z kodami, strefami, powiadomieniem GSM czy tlefonicznym, uzbrajaniem i rozzbrajaniem.

Teoretycznie, do ELMESA można podłączyc BUCZEK, który zabuczy w przypadku ZADZIAŁANIA CZUJNIKA. Może buczeć cały czas albo mieć jakiś kasujący układ. Ze wzlędu na 500m ELMES raczej odpada. Szukaj w internecie pod "radiolinia". Jakie masz wykztałcenie, żeby samemu to zmontować?

Odradzam urządzenia bateryjne, a zasilane sieciowo powinne mić zasilacz buforowy zapewniający zasilanie podczas przerw w zasilaniu. W domkach letniskowych prądu czasem nie ma przez kilka dni...

Zatem proszę, wypisz jak najwięcej szczegółów wymaganych, wtedy odpowiedź będzie pełniejsza. A na te 500 m nie można kabelka pod płotem poprowadzić???

Feromon

Reply to
Feromon

Użytkownik "meteor" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:jgep69$rbu$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

To nie jest alarm tylko dzwonek bezprzewodowy. :)

Jaka cena taka obsługa. :(

Tak jak pisałem, pytasz się o alarm, a szukasz dzwonka bezprzewodowego. Z tego wynikły wcześniejsze nieporozumienia.

500 metrów to dużo jak na zasilanie bateryjne i ciągłą pracę w trybie gotowości. Zwykłym pilotem tego nie osiągniesz. Co dwa lub trzy tygodnie dni będziesz wymieniał baterię, trzeba zamontować akumulatore i pamiętać o jego ładowaniu. Czy 500 metrów to w terenie otwartym czy zabudowanym?

Do zrobienia. Jaki przewidujesz budżet? JeślI upierasz się na łączność radiową, to szykuj co najmniej 150 zł na sam nadajnik i odbiornik. Do tego akumulatory, czujka ruchu, syrena, lampka, skrzynki na zmontowanie całości.

Nie podawałeś zasięgu, ale jeśli odpowiada Ci RP501 to zamów go i zamontuj razem z czujką ruchu i syrenką alarmową.

Reply to
yabba

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.