Ethernet na driverach RS422 :-)

Piotr Wyderski napisał(a):

jak nie potrzeba 100M to moze to:

formatting link
że jest coś lepszego na 10M?

Reply to
Tawez
Loading thread data ...

No to ja bym przetestowal :-)

Na krotsze pakiety to alterka powinna wystarczyc :-)

J.

Reply to
J.F.

A nie robia juz chipow z kart ISA ?

J.

Reply to
J.F.

3com coś robił. PCMCIA 16bit nie podejdzie???
Reply to
pisz_na.mirek

ENC28J60 -- fajne, sprzedaje to ktoś u nas? Tylko przypuszczam, że RTL8019 można znacznie taniej i łatwiej wyjąć ze starej sieciówki. Poza tym spodobał mi się bardzo ten RTL8201. :-)

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Piotr Wyderski napisał(a):

to kwestia gustu ;)

na konferencji Microchipa porównywali to właśnie do RTLa wraz z niezbędnymi przyległościami i zachwalali oczywiście ;) swoje rozwiązanie. w stosunku do RTL potrzeba zdecydowanie mniej pinów nizaprzeczalny plus w stosunku do RTLa to zajmowane miejsce na PCB

więcej nie wiem, bo nie znam za bardzo RTLa

Nie wiem jak ten Microchip ma się np do Wiznet?

Reply to
Tawez

Ani ja, bo nie stosowałem żadnego z nich. A że już mam upatrzone trzy "ofiary" z m.in. 8201 na pokładzie, to jeśli uda się je tanio wylicytować, to będę miał idealny chip z przyległościami i do tego kodek... ;-)

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

On Fri, 8 Jul 2005 18:41:43 +0200, "Piotr Wyderski" snipped-for-privacy@ii.uni.wroc.pl> wrote: [.....]

No to Davicom DM9000A - bardzo świeża kostka, okrojona wersja DM9000. Do kupienia w Acte, ale raczej nie w ilościach detalicznych. W TQFP100 jest jeszcze Asix AX88796, firma daje darmowe próbki, tylko że transport będzie kosztował ~550zł. :-) Wszystkie w/w kostki mają cenę netto około $5.5@100pcs; w każdym bądź razie po doliczeniu różnych opłat i podatków i tak chyba wyjdzie 2 razy taniej niz LAN91C111. :-)

[.....]

Do współpracy z PLD ta kość IMO jest idealna. Pytaj w Gammie. AFAIR coś około $3 netto. Kupisz też tam pasujące do tej kości gniazda firmy Pulse z wbudowanymi transformatorami i (ewentualnie) z LED-ami. Koszt około

15zł netto.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Nie wiem czy już sprzedaje, ale pytaj w Gammie.

Można ją też kupić m.in. w Gammie. :-) Ale osobiście uważam tą kość za badziew. A w zasadzie nie tyle kość, co jej dokumentację.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

On Sat, 09 Jul 2005 17:19:33 +0200, Tawez snipped-for-privacy@tutaksamo.op.pl> wrote: [.....]

A mówili może dlaczego wg. dejtaszita ENC28J60 zasysa 250mA@3.3V? Może to jakiś błąd w druku?

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

A potrzebna setka ? Odkad nie produkuja hubow 100 tylko same switche, to i 10 dobra, chyba ze duzy transfer naprawde potrzebny :-)

J.

Reply to
J.F.

Pewnie jak wszystko nieczesto spotykane z ELFY.

Reply to
Adam Dybkowski

Bardzo fajny jest SMSC LAN91C111: 10/100, ma zintegrowany MAC+PHY i troche pamieci a sterowanie jak w ISA. Z kazdym prockiem 16/32-bit polaczysz, z Alterka takze wygodnie (bursty 32-bitowe).

Uzywalismy dopoki nie przyszlo olsnienie nazywajace sie AT91RM9200, ktory ma MAC juz w sobie (trzeba tylko dorzucic PHY).

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
Piotr Wyderski

było w tym wiele marketingowego machania rękami ;) ale generalnie argumenty za to:

1) bardzo małe rozmiary (QFN 6x6 mm)
  • trochę kondziołków i rezystorów, a jak się zastosuje gniazdo RJ z transformatorkiem to rozmiar się robi śmieszny

2) dziecinnie proste podłączenie do dowolnego uC bo przez SPI (które pracuje na 10Mbps oczywiście - przynajmniej wg dejtaszita ;)

biorąc pod uwagę, że Microchip na sojej stronie udostępnia za free cały stos TCP/IP (mam nadzieję że nie walnąłem się tu ;) do swoich procków, to jest to ciekawa oferta.

to najważniejsze co zapamiętałem.

hmmm... przyznam się, że nie zagłębiałem się w opis, odkładając sobie wszystko na czas zwany "wolne moce przerobowe" i jeżeli to nie jest błąd to faktycznie nie najlepiej to wygląda.

Reply to
Tawez

Na razie nie znam innego odpowiednika 10/100 z magistrala rownolegla (ISA-podobna) wiec nie ma do czego porownywac ceny. Moge sie zapytac w firmie, gdzie go kupilismy. Pracuje w biurze projektowym i z zalozenia wszystko kupujemy tylko po kilka sztuk na krzyz (no chyba ze chodzi o elementy wystepujace w wiecej niz jednym urzadzeniu, jak np. MAX3232). Mimo wszystko czy scalak kosztuje $5 czy $20 w tym przypadku nie mialo zadnego znaczenia (porownujac do ceny calego urzadzenia).

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.