Do speców od Mircochipa

Przywitać :)

Założenie: Mam programator (IC-Prog) z ktorego korzystam juz pewien czas. Mam tez zaprogramowac PICa16F716.

Problem: IC-Prog ma na swojej liscie tego samego PICa ale niestety w wersji OTP - czyli 16C716.

Pytanie: Czy w moim przypadku nie bedzie problemow z programowaniem mikrokontrolera w wersji Flash kiedy programator (software) "zna" tylko wersje OTP?

Reply to
insane
Loading thread data ...

Użytkownik "insane" snipped-for-privacy@for.all napisał w wiadomości news:clnkmj$rgv$ snipped-for-privacy@julia.coi.pw.edu.pl...

Specem od Microchipa nie jestem, ale ludzie twierdza ze niepowinno byc problemow, skoro wymieniaja ten uklad na liscie obslugiwanych. Czyli programowac sie powinno dac.

formatting link
Natoamiast skasowanie zawartosci 16F716 jest niemozliwe gdy w programie ustawisz wersje OPT (16C716), ale powinno sie udac skasowac pamiec uC ustawiajac w programie inny uC z pamiecia Flash, ale z taka sama iloscia pamieci, np. 16F72

Niczego sobie odciac nie dam, ze to bedzie tak dzialac.

K.

Reply to
invalid unparseable

Dnia 10/27/2004 10:01 AM, Użytkownik insane napisał:

Nic z tego nie będzie, wersje C mają inny protokół programujący niż F. Jestem w trakcie implementowania tego procesorka do swojego programatora, jak się przegryzę przez dokumentację to dam znać jak można go zapisać.

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Użytkownik insane napisał:

Spece używają programatorów dla speców ;)

C i F to są zupełnie różne układy z punktu widzenia programatora! tylko wersje okienkowe programuje się jak C, bo to ta sama struktura. Byle nie przepalić zabezpieczenia przed odczytem :)

Reply to
A.Grodecki

Czy w takim razie przejdzie opcja jak zaproponowal Krzysztof Gawryś? Chodzi o to, by programator ustawic na procka z taka sama iloscia pamieci flash i eeprom jak ten, ktorego chce zaprogramowac, lecz nie ma go na liscie "obslugiwanych".

Reply to
insane

Dnia 10/27/2004 4:31 PM, Użytkownik insane napisał:

Pomysł jest dobry, ale nie wystarczy ustawić procka z tą samą ilością pamięci, procesory serii F mają kilka różnych protokołów programowania, krótko mówiąc programuje się 1, 2, 4 lub 8 komórek na raz. 16F716 można programować na dwa sposoby, pierwszy jest podstawowy i zapisuje się po 4 komórki, ale można też programować po 1 ponieważ zastosowali kompatybilność w tył. Wybór 16F72 nie jest dobry bo tego się zapisuje po 2 komórki.

16F716 programuje się podobnie jak 16F684, 16F688, 12F683 ale tych pewnie też nie ma na liście bo są nowe.

W każdym razie można próbować programować zwykłym protokołem podstawowym czyli 1 komórka na raz ustawiając coś z rodziny 16F6x8 lub 16F87x.

Potem dochodzi jeszcze kwestia kasowania (bulk erase) bo może nie działać z innego procka, także zabawa jest.

Pozytywne w tym wszystkim jest to, że możesz ustawiać cokolwiek i próbować zapisać procek i go nie ubijesz, będzie po prostu wywalał błędy.

Pozdrawiam, AJ

Reply to
Adam Jurkiewicz

dobrze wiedziec bo 16F684 jest dla mnie alternatywa - chodzi o uklad ECCP

i o to mi chodzilo

dziekuje za uwage :)

Reply to
insane

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.