C - łańcuchy tekstowe definiowane w parametrach

A ja sobie nie przypominam.

W wiki:

formatting link
w sekcji History: "The ANSI C committee invented trigraphs as a way of entering source code using keyboards that support any version of the ISO 646 character set. " Oczywiście nie jest to prawda objawiona.

No wyprodukowałeś coś więcej niż hello world w tym C na S/390?

Reply to
Dawid Rutkowski
Loading thread data ...

Po pierwsze protokoły oparte na ASCII trochę łatwiej się debuguje - wystarczy podejrzeć payload przechwycony wiresharkiem i o wiele łatwiej domyśleć się o co chodzi. Po drugie współczesne mikrokontrolery są na tyle szybkie, że nawet komunikacja tekstowa po uwzględnieniu narzutu ze strony stosu i tak wydaje się natychmiastowa, gdy chodzi o przesłanie JSON-a liczącego kilkaset bajtów. Po trzecie nie jest tak, że używam tylko wersji tekstowej. Mam też w bibliotece przygotowane stosowne funkcje do przesyłania danych binarnych.

Reply to
Atlantis

Wygląda na to, że czytałem II wydanie, które obejmuje już ANSI C:

formatting link
Nawet gdy się spojrzy na zdjęcie okładki an Amazonie, to widać tam czerwoną „pieczątkę” ANSI C. I w sumie ma to sens, bo jestem trochę za młody, aby uczyć się z I wydania. :-D

Nie. Nie za to mi płacono.

Reply to
JDX

Młodość to rzecz względna. :) Ja np. uczyłem się niejako z pierwszego wydania, bo w naszych bibliotekach było ono dość powszechnie dostępne, ale w polskim wydaniu WNT, o takim:

formatting link
Pamiętam, że „Hello world” było przetłumaczone jako „Ahoj przygodo!”. Słodkie. Ale przekład był całkiem niezły i języka szło się nauczyć szybko, więc atuty oryginału przetrwały. Zresztą podczas lektury nie miałem jeszcze dostępu do kompilatora i potem faktycznie było ździwienie, skąd takie różnice między teorią, a praktyką, bo kompilator był już ANSI C. :)

k.

Reply to
Krzysztof Gajdemski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.