Hej NG.
Er der nogen der har erfaring med
Trådløs kamera fra T Hansen
Er den værd at investere i ?
Skal bruges til overvågning af en nyfødt.
J.
Hej NG.
Er der nogen der har erfaring med
Trådløs kamera fra T Hansen
Er den værd at investere i ?
Skal bruges til overvågning af en nyfødt.
J.
"> Er der nogen der har erfaring med
Jeg har et sådan sæt som skal indbygges i et modeltog. Det kører ganske fornuftigt, senderen er rimelig ufølsom for bevægelser og rækkeviden er som lovet. kameraet (CMOS chip) skal ha noget lys for at få et brugbart billede.
Til det formål vil jeg bruge et sort/hvidt kamera med indbygget IR lys som kan ”se” i mørke Samme firma laver et sådan sæt der hedder 202B –200mw
Mvh. Ole Vedel
Ole Vedel skriver:
Hvordan har det det med overledninger ?
Vi har prøvet med et, men hvergang det kom forbi en overledningsmaste var der udefald.
Klaus
-- Modelbane Europas hjemmeside: http://www.modelbaneeuropa.hadsten.dk Modeltog, NE2 internetopsætning, elektronik og andet:
Hej Ole
Jeg har lidt svært at tyde, hvad du mener.
Hvilket firma er det, der producere dem?
På forhånd tak.
J.
Jeg har ingen overledninger, det eneste sted med udfald er under en h-profil af jern i en mur. Modtagerens placering har stor betydning for hvor mange udfald der er.
Mvh. Ole Vedel
ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.