Pioneer-ov Cd-Mp3 player DEH-9800BT,koji radi gotovo savr¹eno ali ASL modul(Automic Sound Levelizer) koji je zadu¾en da reagira na povi¹enu buku u automobilu tako da pojaèa volumen zvuka uopæe to ne radi kako god ja brzo vozio ili otvoren prozor imao. Napominjem da sam imao prije dva Pioneer-ova ureðaja koja su tu zadaæu obavljala odlièno pa me èudi za¹to to sad "ovaj" ne èini,jedino ¹to sam primjetio da je kuèi¹te zatvorenije nego u ostalih ureðaja pa mislim da je to razlog te (ne)reakcije. Jel to kvar u neèemu ili samo treba ne¹to napraviti? Uf jesam se natipkao,Hvala na odgovorima.
Lagano pitanje iz auto-radio elektronike
Apr 14, 2007
1 Replies
Nemam Pioneer-ov autoradio, ali probat cu onako teoretski nabrojati rane razloge:
- Moj ugradjeni autoradio povezan je (zicom) sa pokazivacem brzine i na taj nacin pojacava zvuk, mozda i tvoj ocekuje takvu vezu.
- mozda se ASL moze iskljuciti i ukljuciti.
- da li mu se moze odrediti osjetljivost, npr po stupnjevima 1, 2, 3,...? Mozda je na najmanjem.
- ako razinu buke mjeri nekim ugradjenim mikrofonom, mozda je mikrofon neispravan, mozda je kuciste toliko zatvoreno da stvara zvucnu izolaciju pa mikrofon ne reagira.
- mozda je elektronicki kvar u sustavu ASL detekcije.
Ako ne mozes sam dokuciti u cemu je problem, predlazem da se obratis nekom elektronicaru, nekome tko ugradjuje auto akustiku ili prodavaonici gdje je Pioneer kupljen.
Pozdrav! -Rio-
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required