Przekaznik do pracy ciaglej

Powitanko,

Kazdy przekaznik jaki mam "w szufladzie" ma max 400 Ohm na cewce. No i po kilkudziesieciu min. sie gotuje. Napiecie na cewke podawane jest prawidlowe, tzn. troche powyzej 12V (dc). Gotuje sie cewka, nie styk, zeby byla jasnosc. Rzadko ktory katalog podaje R cewki. Poniewaz zasoby szufladowe sa skromne, to gdzie szukac takiego przekaznika, ktory zasilany np. kilka godz. nie odplynie na wlasnej cynie?;-) Wstawiony chinski SSR niby 5A obciazenia tez sie ugotowal przy 3A, tu oczywiscie inna przyczyna.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak
Loading thread data ...

W dniu 2016-07-25 o 18:25, Pawel "O'Pajak" pisze:

No to ja nie wiem jakie Ty masz przekaźniki, ani tym bardziej katalogi. Relpol podaje, Tyco/Axicom podaje, Finder raczej też, tak szczerze mówiąc to chyba jeszcze nie widziełem karty katalogowej przekaźnika która tego by nie podawała. Jakoś nie zauważyłem żeby RM84 się gotowały, ale faktycznie to się ich nie tykam. Jak będę w firmie to sprawdzę - dostają standardowo 13.5V, może odrobinę mniej. Przekaźników w wyszukiwarce TME wychodzi całkiem sporo - pytanie jaki styk potrzebujesz? I jakie możliwości montażu? Bo tak jadąc po bandzie jeżeli max 30V na styku będzie to weź np. IM06DGR albo IM06DTS ;)

A tak na poważnie to może masz problem z obiegiem powietrza albo małą obudową?

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Użytkownik "Pawel "O'Pajak"" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:nn5eiq$vhr$ snipped-for-privacy@news.chmurka.net...

Hm, chyba kazdy podaje.

IMO - to kazdy przekaznik jest dostowany do pracy ciaglej. Albo musi byc stosowna adnotacja w katalogu, bo klient odda. A nie spotkalem sie z taka adnotacja.

Moze problem w tym "troche powyzej". Albo zobacz jakie jest minimalne napiecie przy ktorym sie wlacza - moze to cewka na 6V a nie na 12.

Ewentualnie ... nie jest to przekaznik na AC ? Moze na DC brak impedancji prad zwieksza ponad miare ...

J.

Reply to
J.F.

Pawel "O'Pajak" pisze:

Oznaczenia podaj, grzać się mogą niektóre typy przekaźników o zwiększonej sile docisku albo z dużą ilością styków, a i to nie w stopniu parzącym, więc coś masz nie tak.

Reply to
AlexY

Powitanko,

Instalacja samochodowa, tam chyba max moze byc 14.4V. To jest przekaznik zalaczajacy kompresor klimy. Zadne samochodowe nie daja rady, zwykle maja ok. 90 Ohm. U mnie sa w obudowie raczej nie wentylowanej. No nic, przesadzilem z tym nie podawaniem R, jak nasz "platformowy g";-). Obciazenie stykow stale to 3A, ale ile leci w momencie zalaczenia kompresora, to juz zgadywac tylko moge.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Użytkownik "Pawel "O'Pajak"" napisał w wiadomości

W jakim sensie "nie daja rady" ?

Samochodowe sa przystosowane do paru godzin ciaglej pracy, po czym moze nastapic 5 minut tankowania i kolejnych pare godzin pracy. I nic sie nie zapala, i to wszystko w komorze silnika, ktory ma 90 st C.

A kompresor klimy w samochodzie zalacza przekaznik jak najbardziej "samochodowy" :-)

Usilowales go zastapic innym, czy uzywasz poza samochodem ?

Aha - ten od klimy akurat moze byc do pracy przerywanej, bo jak klima automatyczna, to i wylaczana czesto. Ale musi dzialac takze w poludniowych krajach, gdzie jest np 50 st w cieniu ...

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2016-07-25 o 18:25, Pawel "O'Pajak" pisze:

Bierzesz pod uwagę, że są przekaźniki na prąd stały i prąd przemienny?

Możliwe, że Twoje przekaźniki są na prąd przemienny.

Zaś w przypadku SSR musisz zamontować odpowiedni radiator.

Reply to
Uzytkownik

W dniu 2016-07-25 o 19:30, Pawel "O'Pajak" pisze:

Oryginalny samochodowy i przekaźniki nie dają rady? Może coś z nim nie tak?

Można jeszcze dorobić jakiś "miękki start" :P

Reply to
szod

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.