Elektromechaniczny przekaźnik czasowy Refa

Witam!

Padło na mnie że muszę zrobić kawałek automatyki na czymś takim jak w tytule (prehistoryczne wykopaliska:) Czy ktoś ma jakieś wyjaśnienia/opisy/instrukcje, zwałaszcza producenckie jak to działa? Jest tam jakiś silniczek, jakiś elektromagnes, masa zębatek. Przydało by się wiedzieć czy np. ten silniczek kręci się na okrągło a czas nastawy jest definiowany od np. podania napięcia na elektromagnes, czy czas działania silniczka jest tożsamy z czasem nastawy, jak np. zrobić monostabil załączany przyciskiem niestabilnym, czy w ogóle cokolwiek :)

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:Xns948674B425121jingjang@127.0.0.1

Zobacz

formatting link
Produkty ->Przekaźniki niskiego napięcia -> Przekaźniki czasowe a na tej stronie:

-> Diagramy pracy przekaźników czasowych

-> Tabela zamienników przekaźników (RTs-61 -> RTx-153)

-> Przykłady zastosowań przekażników czasowych

Przez porównanie dojdziesz do ładu ze swoim egzemplarzem. Orientacyjnie: W tego typu czasówkach masz np. dwa wejścia

- zasilanie silnika synchronicznego

- sprzęgło W trybie "opóznione załączenie" przekaźnik zaczyna mierzyć czas w chwili gdy podasz _oba_ sygnały. Zdjęcie sygnału zasprzęglającego kasuje licznik ustawiając wskaźnik w pozycji zerowej.

Reply to
Marek Dzwonnik

Dzięki za informację, przyda się. Nie sądziłem że ktoś odpowie :)

Jacek

Reply to
Jacek Maciejewski

Najprościej, to zadzwoń do Refy, do Świebodzic. Tam jeszcze pracują ludzie, którzy to produkowali.RTs'y wypadły z katalogu całkiem niedawno (kilka lat temu). Pozdrawiam Maciek I z szacunkiem do tych przekaźników :))) Nigdy już nie znajdziesz czegoś tak trwałego i odpornego na zakłócenia.

Reply to
Maciej Sobolewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.