akumulatory do UPS

Czesc,

mam APC smart 1500 (obudowa standalone)

sa tam CSB GP12170. Co innego warto wkladac i gdzie kupic w dobrej cenie. Jak sprawa pozniejszej kalibracji w UPS???

Reply to
adresss
Loading thread data ...

W dniu 13.01.2015 o 01:00, snipped-for-privacy@poczta.pl pisze:

ja mam apc1000. wymieniłem mu akumulatory na najtansze jakie fizycznie weszły, w moim przypadku były to 2x18ah. działały zaledwie dwa lata. potem wymieniłem na duuużo droższe, działały 3 lata (jeden żyje poza upsem, drugi umarł, a pracowały szeregowo....). kalibracja, czy to komputerem, czy żarówką - nie dawała dobrego rezultatu. tzn ups działał rewelacyjnie, podtrzymywał czasami nawet 30 minut, ale bez połączenia z kompem. po podłączeniu (kabel serial) do kompa, (+soft) zawsze, czy był naładowany, czy rozładowany informował że zbliża się do granicy i zamyka system. OD razu po zaniku napięcia sieciowego.

W mojej okolicy skończyły się "braki prądu" bo wyminili stare kable napowietrzne na jeden wielożyłowy izolowany przewód. Teraz używam malutkiego upska, tylko dla ochrony przed nagłymi wahaniami, nie przed utratą napięcia.

jednak Tobie bym polecił zastosowanie zewnętrznych akumulatorów samochodowych. te upsy doskolane sprawują się jako zabezpieczenia pomp wody w kotłowniach

ToMasz

Reply to
ToMasz

W dniu 2015-01-13 o 14:05, ToMasz pisze:

Samochodowe się nie nadają.

Reply to
janusz_k

W dniu 2015-01-13 o 01:00, snipped-for-privacy@poczta.pl pisze:

Szukaj na znanym portalu lub w sklepach elektronicznych aku żelowe.

Jak sprawa pozniejszej kalibracji w UPS??? Normalnie, jest opisane w sieci np na elektrodzie.

Reply to
janusz_k

E tam. Używam już 4 rok samochodowy i działa, ostatnio nie było prądu przez 3 godziny i wytrzymal 1 szt PC. Rekord to chyba było 5 godzin.

Reply to
Marek

A napisałem że nie będzie działał? będzie ale kiepsko, bo nie są przystosowane do głębokiego rozładowania które skraca im żywotność, ja mam akumlatory przy ups-ie które mają ponad 10 lat i są w świetnej kondycji, a prąd mi wyłączaja często i są one testowane nonstop.

Reply to
janusz_k

A kto każe go głęboko rozładowywać? Ustawia się dowolny usbwoltomierz i system kontroluje kiedy ma się zamknąć. Mi działa dobrze 4 rok i jestem bardzo zadowolony. Nie widzę nic kiepskiego.

Reply to
Marek

A ty sądzisz że ups-y służą tylko do podtrzymywania kompa?

Bo go prawie nie używasz, u mnie podtrzymuje mi całe światło w domu, wszystkie na stałe włączone małe urządzenia typu routery,wzm antenowe, zegary, pompę wody, pompy obiegowe co, kominka, lodówkę no i oczywiście komputery. A jak mi prąd wyłączają jak robią remonty to go nie ma i 10 godzin, i co mam lodówkę rozmrozić albo być bez wody? więc bywało że aku rozładowywały się prawie całkowicie.

Reply to
janusz_k

Europower sa w nie jednym datacenter.

Ja kupilem CSB ale w sumie 2x drozej wyszlo i do innego UPS, wlasnie 1500 APC :-) kupilem jakies brytyjskie z eltrox.pl, loguje szacowany "runtime" na CSB i dorobie logowanie z tych brytyjskich i zobaczymy za 2 lata...

PS Smrt APC 700, ten szary. W srodku bardzo cieplo (nie chodzi o prad ladowania AKU i ich gotowanie, sa ladowane poprawnie). Czy one tak sie grzaly? Obudowe mam otwarta... Czy ktos ma taki UPS 700 SZARY i moze sprawdzic ile pobiera WAT z sieci przy 100% nabitych aku? Prad spoczynkowy, moc wytracana przy pracy standby.

APC 1500 i 750 (oba czarne) sa chlodne choc i tak powinien tam leciutko mielic jakis wiatraczek (1500 ma wbudowany ale dziala tylko gdy sam UPS generuje zasilanie z aku).

Reply to
forestdumb

W dniu 13.01.2015 01:00, snipped-for-privacy@poczta.pl pisze:

Ja bym tak włozył również csb.Z innymi roznie bywa np. moga sie bardzo grzac. Zobacz na volty.pl

Reply to
slonko

pierwsze akumulatory które kupiłem do swojego upsa kosztowały chyba

80zł. razy dwa oczywiście. miały mieć 18 ah, ale jak to chińszczyzna, szczególnie przy dużym poborze prądu, nawet nowe nie miały tej pomjemności. więc potem kupiłem chyba po 130zł za sztukę i te na początku były lepsze. zdecydowanie. ale miały deklarowaną mniejsza pojemnośc. ale wtedy w norauto była promocja na akumulator 36ah za 99zł. czyli ja kupiłem trochę ponad 30 ah za 260zł, a mogłem 72ah za 198zł. gdybym rozładowywał tylko do połowy to i tak byłoby lepiej. Ale ja w pokoju koło kompa niemam miejsca na akumulatory samochodowe. ToMasz
Reply to
ToMasz

W dniu 2015-01-14 o 10:23, ToMasz pisze:

To ja podobnie płaciłem, 150zł za 38Ah japońskie, tyle że 10 lat temu, teraz to nawet nie widzę tych akumulatorów.

Ja ups-a i akumulatory trzymam w piwnicy na stojaku :)

Reply to
janusz_k

Zachowaj paragon/fakturę. Mi te 'brytyjskie' wytrzymały rok (zero pojemności). Wymienione na gwarancji, ale nie bez przygód. Pracowały w 40C, wg. datasheeta (którego już nie ma na www - jest inny), to powinny wytrzymać w takiej temperaturze 2 lata.

Z tego co pamiętam to zjada ok. 20W na swoje potrzeby i rzeczywiście się nieźle grzeje (od tyłu przy elektronice). Warto pomierzyć napięcie bezpośrednio na akumulatorach, bo po latach potrafi zwiększyć napięcie ładowania i zgon akumulatorów gotowy (monitoring wewnętrzny pokazuje właściwe napięcie).

Pozdrawiam

Marek

Reply to
Marek Wodzinski

W dniu 2015-01-15 o 22:33, Marek Wodzinski pisze:

Jak to możliwe, że na aku wyższe napięcie, niż z modułu ładującego?

Reply to
Adam

Chodziło mi o to, że w rzeczywistości jest większe napięcie niż odczytywane z upsa. Dosyć częsta przypadłość w starych smartach.

Pozdrawiam

Marek

Reply to
Marek Wodzinski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.