Widzieliscie ARV32 - specyfikacja

Atmel wypuscil specyfikacje pierwszego procka z rodziny AVR32:

formatting link
Na pierwszy rzut oka pelen wypas. Tylko BGA256... czyli amatorsko paskudne do wykorzystania:(

Reply to
T.M.F.
Loading thread data ...

T.M.F. snipped-for-privacy@nospam-mp.pl napisal

Bylo.

JJJK

Reply to
JJJK

A to wolisz PQFP256?

Reply to
Pawel Cern

ciekawe czy bedzie to tanszeod ARMa - Atmel nie musialby placic royalties :) chyba poczekam az zrobia porzadne narzedzia .

Reply to
Greg

Chyba tak. Ale myslalem raczej o jakiejs "uposledzonej" wersji w np. TQFP128. Domowo calkiem milo sie to lutuje, a przeciez jednoczesnie nie potrzebuje tych wszystkich interfejsow w ktore wyposazona jest ta kostka. Inna sprawa to narzedzia - dopoki nie bedzie darmowych kompilatorow i jakiegos srodowiska, chociazby w stylu AVR Studio to i tak kostka bedzie co najwyzej ciekawostka przyrodnicza.

Reply to
T.M.F.

Tak? Kiedy? Data stworzenia dokumentu to 31.03.2006, godz. 13.00, a w ciagu ostatnich 4 dni nie widzialem takiego topicu, dlatego to wyslalem.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. snipped-for-privacy@nospam-mp.pl napisal

Hmmm:

formatting link
Ma byc konkrencja dla ARM. JJJK

Reply to
JJJK

Ech, tak jak myslalem. Czytanie ze zrozumieniem to nawet na technicznych grupach umiejetnosc zanikajaca:) Nie pisalem przeciez, ze planuja wypuscic rodzine AVR32, tylko, ze wypuscili wlasnie pierwszego datasheeta. A to istotna roznica. W styczniu to byly spekulacje, teraz sa konkrety.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. snipped-for-privacy@nospam-mp.pl napisal

Ech, faktycznie, za daleko siegnalem i nie doczytalem :) Mea culpa!

JJJK

Reply to
JJJK

Tue, 4 Apr 2006 10:35:18 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "JJJK" <janusz_karas##@##poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Lub bardziej szczerze - niewykorzystywalne :->

Oj bez przesady. Ja na przykład nie widziałem. Nie ma co robić rabanu z takiego powodu.

Reply to
BLE_Maciek

Dajcie spokój. Na to, że pentiuma amator sobie nie przylutuje to jakoś nikt nie narzeka.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Użytkownik T.M.F. napisał:

No bez przesady BGA 256 można jak najbardziej przylutować i po amatorsku, no może nie za pierwszym razem ,ale można.

Niech sobie koledzy przypomną przy przechodzeniu z thru-hole na smd jaki był płacz. W pewnych dziedzinach BGA jest nieuniknione :))

Adam

Reply to
invalid unparseable
Reply to
Greg(G.Kasprowicz
Reply to
Tomasz Grodnicki

A co z płytką?

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Tomasz Piasecki napisal(a):

Niektore wejda na dwie warstwy. Jakis czas temu robilismy projekt na BGA (276 pin czy cos kolo tego). Wstepne analizy wskazaly, ze w naszej sytuacji daloby rade wepchnac projekt na 2L. Nie mowie, zebyloby to super rozsadne ;--) - ze wzgledu na inne uwarunkowania i tak zrobilismy 4L. No ale w EuroCircuits za mala plytke 4L fortuny sie nie zaplaci, to inna sprawa.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Moze i nie fortune, ale jak kiedys sprawdzalem to ponizej 400zl ciezko zejsc. Do tego koszty softu do projektowania - darmowa wersja Eagle dziala tylko na 2 warstwach, znacie jakies inne darmowe programy do projektowania na wielu warstwach? No i kolejna rzecz to wiedza - zrobic poprawny projekt plytki na 4L to wymaga ciutek wiecej wiedzy. Tak mi sie wydaje, bo nie robilem jeszcze ;P

Reply to
T.M.F.

Kicad ma do 16 warstw bodajze... W kazdym razie 4 to spokojnie.

Reply to
Jado

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.