coś proszę.

Szukam możliwie prostego, niezawodnego, niekoniecznie najtańszego układu pozwalającego podnieść 24VDC (21-26V tak naprawdę) do około 60-80V/0.1A. Izolacja galwaniczna nieistotna. Obciążeniem będzie prąd na poziomie 10-12A przez 10-150us co około

100ms, więc te 0.1A to przesadzona wartość. Liczy się też niezawodność i wymiary - całość będzie zalewana wraz z elementem wykonawczym i nie chciał bym z powodów awarii zasilania tracić cały moduł.

Kompletnie nie znam się na przetwornicach, więc potrzebuję pomocy w wyborze/projekcie. Fantastycznie było by, gdyby wymagany był tylko dławik i trochę pojemności+dzielnik, choć przy takim napięciu nie widziałem możliwości.

Coś poradzicie? Irek.N.

Reply to
Irek.N.
Loading thread data ...

W dniu poniedziałek, 1 lipca 2019 14:05:53 UTC+2 użytkownik Irek.N. napisał:

formatting link

Reply to
stchebel

Zes mu pomogl. On chyba chce kupic a nie ogladac pdfa. Jak sie chce kupic to nazwa sklepu jest potrzebna. Na dodatek najlepiej jak by w Polsce albo w jego miescie byl.

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu poniedziałek, 1 lipca 2019 14:49:20 UTC+2 użytkownik Zenek Kapelinder napisał:

Chyba? Przeczytaj dokładnie co gościu pisze, a nie filozofuj.

Reply to
stchebel

W dniu 2019-07-01 o 14:07, Irek.N. pisze:

Przecież do tego Ci wystarczy MC34063, ma 1.5A na wyjściu, 40V max na wejściu, kwestia tylko dobrania cewki i kondesatora żeby te 10A miał z czego pociągnąć. bez prototypu i tak się nie obejdzie.

Reply to
Janusz

No...nie...24V->60V, a Ty opisujesz Step-Down. Da się zrobić, jasne, ale to już nie tylko dławik + C :(

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek.N.

W dniu 01.07.2019 o 15:48, Irek.N. pisze:

Przy 80V na wyjściu to chyba i tak cię czeka dołożenie zewnętrznego tranzystora. Bo te wbudowane kończą się w okolicy 60V.

Reply to
Zbych

Przeczytalem. Poszukuje dobrego jakosciowo ukladu co mu podniesie napiecie. Dopisal ze na przetwornicach sie nie zna i cena w granicach rozsadku za jaka kupi bedzie do przelkniecia. Masz jeszcze jakies pytania miszczu dedukcji?

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu poniedziałek, 1 lipca 2019 16:48:09 UTC+2 użytkownik Zenek Kapelinder napisał:

Gorzej jak dziecko.. Przeczytaj 2 ostatnie zdania. A najlepiej zapytaj autora. Jak na razie to gówno doradziłeś w temacie i jeszcze pyskujesz.

Reply to
stchebel

W dniu 2019-07-01 o 16:23, Zbych pisze:

Używam TI:LM5017. To jest step-down, ale dla Uwe do 100V. Więc może step-up do 100V też są. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 2019-07-01 o 15:48, Irek.N. pisze:

Na Digi wybrałem wszystkie co mają w nazwie Step-Up (również między innymi) i napięcie wyjściowe powyżej 80V i ułożyłem według cen dla 1000szt:

Mam nadzieję, że link pozwoli zobaczyć dokładnie tę samą listę:

formatting link

P.G.

Reply to
Piotr Gałka

No właśnie liczę na taki cud :)

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek.N.

Panowie, proszę... nie ma sensu się tak spierać. Nic konstruktywnego z tego nigdy nie wychodzi.

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek.N.

Pozwolił, dziękuję. Też tak zrobiłem swego czasu, znalazłem nawet coś, co wydawało mi się idealne: LT3956f, ale jak się niewiele później okazało, w moim przypadku...niekoniecznie.

Można zacząć się doktoryzować i w efekcie znaleźć rozwiązanie. Kłopot w tym, że nie specjalnie mnie to pasjonuje, a następną przetwornicę będę potrzebował prawdopodobnie w... II życiu ;)

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek.N.

W dniu 2019-07-01 o 15:48, Irek.N. pisze:

Nie pisałem o step-upie tyle że o tranzystorze zapomniałem, więc dajesz odpowiedni :) i masz tanio i pod ręką.

Reply to
Janusz

Użytkownik "Irek.N." napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5d19f71b$0$522$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

RoMan widac na urlopie ... tak sie zastanawiam, czy nie lepiej push-pull z trafem zamiast stepup. Nie dlatego, ze izolacja, tylko dlatego, ze bedzie rowniej pracowac.

Choc z tego co piszesz ... obciazenie samo jest nierowne, to moze wystarczy stepup do doladowywania kondensatora.

J.

Reply to
J.F.

RoMan się zajmuje sprawą.

Nie ma co mnożyć bytów nad potrzebę. Przy tak małej mocy flyback. Dlaczego nie step-up? Ze względu na wypełnienie. Step-up z 24 na 60V miałby wypełnienie powyżej 50% a to grozi hałasem przy pracy w trybie prądowym. Flyback poradzi sobie lepiej. A jak jeszcze przerobimy go na step-up z dzieloną indukcyjnością, to przy okazji pozbędziemy się gasika.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:7906491589$ snipped-for-privacy@squadack.com... Hello J.F.,

eee ... step-up to tez flyback :-)

Jaki dokladnie schemat masz na mysli ?

A nie bedzie gasik potrzebny wlasnie dlatego, ze to inne uzwojenia i kazde ma swoja wlasna rozproszona indukcyjnosc ?

J.

Reply to
J.F.

Step-up to relacja między napięciami, a nie topologia. Przy tej mocy step-up w wersji push-pull miałby sens tylko wtedy, gdyby Irek chciał minimalizować ilość zakłóceń wytwarzanych przez przetwornicę. I wtedy bym mu polecił LT3439, z którego sam ze sporym zadowoleniem korzystam. A tak to mu zwykły boost, ew. boost z dławikiem z odczepem wystarczy.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

LT3999 też by spokojnie dał radę w Irka warunkach (Vin do 36V). Ustawić Vin na 23.5V, Vout na 70V i mały transformator push-pull (izolacji być nie musi, więc średnica drutu nawojowego nie napompuje rdzenia do absurdalnych rozmiarów). Nie ma potrzeby przechowywania energii w polu magnetycznym, więc może to być mniejsze niż boost. Układ do nabycia w Mouserze i u Chińczyków.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.